Тема уроку. Складні випадки правопису м’якого знака, апострофа, великої літери.
Особливість уроку полягає в тому, що викладач у творчо-ігровій формі перевіряє всі знання, навички і вміння, набуті і засвоєні. Конспект містить добірку вправ, які допоможуть урізноманітнити форми роботи на уроці, сприятимуть створенню атмосфери зацікавленості, творчої співпраці вчителя та учня. Пропонований матеріал може використовуватися і як індивідуальні завдання при підготовці до олімпіад та конкурсів з української мови.
Мета:
навчальна:
- систематизувати й поглибити знання учнів про норми української орфоепії, орфографії;
- виробляти й удосконалювати уміння знаходити орфографічні помилки у писемному мовленні;
- формувати вміння змістовно й відповідно до норм літературної мови висловлюватися, користуючись словниками;
розвивальна:
- розвивати навички правопису м’якого знака, апострофа та великої літери;
- розвивати зорову та слухову пам'ять, логічне мислення, дикцію, самоосвітню, суспільну, мотиваційну компетентності учнів та формувати їхнє свідоме ставлення до навчання, усвідомлення необхідності оволодіння орфографічними нормами української літературної мови;
виховна:
- виховувати увагу до художнього слова та повагу до його творців;
- заохочувати учнів до вивчення української мови;
- зміцнювати віру учнів у власні можливості, викликати в них задоволення від пізнання світу;
- допомагати учням самовиражатися та самоутверджуватися.
Методична: удосконалення форм і методів вивчення рідної мови; формування національно-патріотичного виховання у розвитку особистості.
Методична робота
Публікації у ЗМІ
„Лихослів’я і боротьба з ним” - Інформаційно-методичний збірник «Вісник», № 2, 2013р.
Збірка „І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій…” 2014 рік. Біров О.І., Гудь Н.І. Методична розробка бінарного уроку з української літератури та англійської мови на тему: „Козацтво. Спогади про старожитню Україну. Запорізьке козацтво в поезії Тараса Шевченка „До Основ’яненка”
«Мовознавчий турнір. Словосполучення і речення. Синтаксичні зв’язки в них. Граматична основа речення» - Інформаційно- методичний збірник «Вісник», 2014, № 3
Збірка Творчі здобутки (з досвіду роботи педагогічних працівників ЗП(ПТ)О), 2017 р. Методична розробка «Складні випадки правопису м’якого знака, апострофа, великої літери».
Збірка Обмін досвідом – ключ до знань (з досвіду роботи педагогічних працівників ЗП(ПТ)О), 2018 р. «Національно-патріотичне виховання учнів на уроках української мови та літератури та в позаурочний час».
Робота у складі творчої групи з розробки Збірника завдань з української мови за професійним спрямуванням (куратор – металообробного, автомобільного та сільськогосподарського напрямків) 2015-2017 р.
На Методичному порталі розміщено методичну розробку уроку української мови на тему «Система частин мови, спільне й відмінне в них. Рід відмінюваних і невідмінюваних іменників» - сертифікат №44395 від 15.03.2016р.
Участь у конкурсах, оглядах: конкурс методичних комісій суспільно-гумунітарної підготовки та класних керівників.
Участь у семінарі-тренінгу «Удосконалення професійної компетентності педагогів ПТНЗ з використання інформаційно-комунікаційних технологій та ресурсів мережі Інтернет» - сертифікат №66-08-11-2017-НМЦ ПТО
Участь у вебінарі «Інтерактивні технології в освіті: залучаємо учнів у процес навчання за допомогою інтернет-сервісів» - свідоцтво ТОВ «Освітній проект» «На Урок» № В1-58251 від 25.03.2018р.
- Навчання з опанування технологій дистанційного навчання - Google Classroom, Zoom, Google Disk (2 год.), НМЦ ПТО у Закарпатській області, сертифікат №242-01-04-2020.
Виступи на педагогічних радах:
Використання міжпредметних зв’язків у навчально-виховному процесі. (Протокол № 6 від 06.05.2015р.)
Метод проектів, як один із засобів підвищення творчого потенціалу учнів. (Протокол № 3 від 02.11.2015р.)
Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з української мови та літератури. (Протокол № 3 від 01.01.2018р.)
Спільне засідання МК «Взаємозв’язок між загальноосвітньою та професійною підготовкою».
«Професійна майстерність викладача – необхідна умова у роботі з учнями». (Протокол МК суспільно-гуманітарної підготовки №5 від 21.11.2018р.)