«Соборність – держави у єдності нації» . Година історичної правди. (22.01.2020 р.)

Захід проведений для здобувачів освіти ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей» та учнів ЗЗСО №1 м. Іршава з метою ознайомити учнів з частиною історії розбудови незалежної України; розкрити тяжкий шлях боротьби переповнений перемогами і поразками багатьох українців за свободу; виховувати національну свідомість учнів та людську гідність за відродження паростків духовності батьківщини; формувати риси громадянина Української держави; поглибити знання про історичний факт злуки українського народу, його значення; пробудити інтерес до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

Тематична екскурсія «У пошуках державності» до Іршавського районного історико- краєзнавчого музею. (22. 01. 2020р. )

Мета екскурсії здобуття учнями знань з історії та теорії музейної справи, розвивати в учнів інтерес до історії рідного краю, формування в учнів ціннісного ставлення до культурно-історичної спадщини, формувати образ музею, як зберігача предметів культурно-історичного значення.

«Not holocaust». Круглий стіл. (27.01.2020 р.)

Захід проведений з метою поглиблення знань з історії України та світу про трагедію людських доль та цілих націй. Викладач акцентувала увагу на історичних фактах, які увійшли в історію, як трагедія ХХ століття та передала всю глибину трагізму приречених на смерть людей. Здобувачі освіти переглянули відеоролик, де коротко розповідається про Голокост, з повідомлень одногрупників учні дізналися, що означає це вбивче слово, вшанували пам’ять невинно убієнних, переглянули презентацію «Голокост», ознайомилися з публікаціями періодичної преси даної тематики.

«Майдан, що змінив історію і нас!». Виховна година. (21.02. 2020 р.)

     Головною метою заходу було ознайомити здобувачів освіти із історичним та суспільним значенням Революції гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, ушанувати героїзм українських захисників тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України. Переглядаючи презентації, здобувачі освіти дізнались чому загиблих назвали Небесною Сотнею. З проведеного заняття учні також дізнались про найстрашнішу та найтрагічнішу ніч з 18 на 19 лютого – ніч Апокаліпсису, як назвали її пізніше, після якої наступив „чорний четвер” – 20 лютого. Саме в ці дні на очах у всього світу влада розстрілювала свій народ. Під час кровавих сутичок та від куль снайперів на Майдані загинуло понад сотні людей…

Під час виховної години здобувачі освіти переглянули відео „Реквієм за Небесною Сотнею” та хвилиною мовчання вшанували всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України!

Патріотична мандрівка «Україна земля героїчного народу» (29.09.2020 р.)

    Дана методична розробка приурочена до  Дня партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Мета заходу розширити знання здобувачів освіти про партизанський рух в Україні та в рідному місті, героїв партизанського руху, відкарбувати в їхній пам’яті імена найвідоміших діячів партизанського руху.

 «Віртуальна подорож до Європи» (08.10.2020)

     Захід  мав  меті   ознайомлення здобувачів ліцею  з  цілісним географічним образом європейських країн. Презентації та відеоролики під назвою «Віртуальна подорож країнами Європи», «Столиці країн Європи у віршах»  дали можливість здійснити заочну мандрівку найбільшими країнами Європи, сприяли формуванню в учнів уявлення власних суджень щодо місця України в Європейському суспільстві, аналізу геополітичного розташування України у спільній з Європою історії, розвитку культури.   Здобувачі освіти віртуально подорожували Італією, Іспанію, Болгарією, Францією та іншими державами. Таким чином учні взяли участь  у створенні географічної картини Європи, виробивши «візитну картку» країн макрорегіону Європи,  закріпили вивчені знання на уроках географії.

Інформаційна година «Стежками слави українських героїв»  (13.10.2020 р.)

       Дана інформаційна година була проведена з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу. Захід сприяв  формуванню в учнів розуміння понять: «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», почуття щирої поваги і вдячності до захисників Батьківщини.

    Брейн-ринг "Пізнаймо світ" (16.10.2020)

     Брейн-ринг "Пізнаймо світ" мав на меті  підсумувати, узагальнити знання здобувачів освіти з географії, виявити вміння застосувати набуті знання, викликати зацікавленість, бажання постійно поповнювати свої знання з предмету, використовуючи різні джерела географічних знань, розвивати інтерес і пізнавальну діяльність учнів.  Захід відбувався між командами "Червоних" та "Синіх", перемоги та невдачі фіксували судді на дошці досягнень. Завдяки п'яти турам "Географія у творах", " Рубрика "най", "Загадкова планета", "Моя Україна", "Країни на карті" команди показали здобуті знання на уроках географії.

 Виховна година «Таємниці родового дерева твоєї сім’ї» (19.10.2020 р.)

   Захід мав на меті  зміцнити почуття поваги та любові до сім'ї, родини, бережливе ставлення до сімейних реліквій; зацікавити здобувачів освіти і батьків до створення систематизованого сімейного архіву; ознайомитися з різними способами презентації власних досліджень; розвивати творчу ініціативу у роботі над проектом. Учні  за підтримки  викладача створили «Родинне дерево нашого ліцею». Таким чином вивчили історію створення та розвитку ліцею – ще одної сім’ї до якої увійшли цього року.  Презентації родинних дерев учнів, проекти родинних дерев «Сімейний літопис» та «Родинне дерево», альбоми з фотографіями, вишиті рушники у формі родинного дерева сприяли розкриттю мети виховної години.

Круглий стіл «Значення геральдики населених пунктів Іршавщини» (20.10.2020).   

       Метою заходу було дослідити та проаналізувати історію Іршавщини в геральдиці, виховувати бережливе ставлення до історії рідного краю. Здобувачі освіти розглянули та вивчили періодичні публікації  та презентацію «Значення геральдики населених пунктів Іршавщини»     з проблеми дослідження, дали характеристику допоміжній історичній дисципліні -  геральдиці;  розшифрували та описали герби міста Іршава та сіл  Кушниця, Імстичево, Ільниця, Горбок, Великий Раковець, Чорний Потік, Доробратово,  Локіть, Собатин, Климовиця, Довге, Осій, Дунковиця,  Білки, Івашковиця, Дуби, Брід, Арданово, Сільце, Розтока, дослідили  історичну символіку.  Знання  отримані учнями  в ході вивчення символів, зображених на гербах, сприяють поповненню знань про події, про історичних персонажів рідного краю.

«Ціною життя», урок патріотизму.  Захід мав на меті  закріпити знання здобувачів освіти про чорнобильську трагедію, ознайомити з біографіями пожежників, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, впроваджувати елементи екологічного виховання, розвивати почуття вдячності, вшанування подвигу. Згадуючи трагічний період нашої історії здобувачі освіти переглянули  документальний фільм про учасників ліквідації наслідків аварії, які мешкають в Закарпатській області, ознайомились  з книжковою виставкою «Чорнобиль …Трагедія… Пам'ять». Викладач акцентувала увагу на тому, що ліквідатори -  люди, які за обов'язком служби взяли участь у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи. Це люди різних національностей, професій, різного віку. Біда їх об'єднала, і де б вони не народилися, у яких краях не мешкали — у їхньому життєвому паспорті значиться прописка «Чорнобилець».

 «Цінності – наш оборонний мур», урок-квест. Урок – квест мав на меті прищепити учням  почуття власної гідності завдяки  побудові  оборонного муру  з власних цінностей, які  вони вважають базовими невід’ємними і готові відстоювати  та захищати.  Серед  своїх цінностей здобувачі освіти назвали  такі, як сім’я, любов, незалежність, дружба, мир, єдність, милосердя, воля, справедливість, довіра, чесність тощо.

«Голодомор в Україні: говоримо  сьогодні - пам’ятаємо завжди», виховний захід. До  89- річниці Дня вшанування пам’яті жертв. Мета проведеного заходу:  донесення до здобувачів освіти  правдивої інформації про голодомор, його винуватців, жертв та наслідків для України та її народу.

   «Перші кіборги. Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки», історико-пізнавальний екскурс. Про правду та міфи  бою під Крутами розповіла викладачка, акцентуючи увагу на критичному мисленні під час вивчення історичних процесі в історико-пізнавальному екскурсію. Здобувачі освіти підготували коротку історичну довідку про події, які передували Крутянській битві, про політику тогочасного уряду. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край», – писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

 «Я в пам’яті запалюю свічу», виховна година . Захід проведений з метою поглиблення знань здобувачів освіти з «проблемних» тем історії,  трагічними подіями Голокосту, як одним із прикладів жорстокого ставлення фашистів до людей, формування основи культури і толерантності у міжнаціональних відносинах, виховання співчуття, співпереживання, почуття гуманності, гордості за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших.

   «Україна в жорстоких обіймах війни», виховна година. Пам'ять. Це не просто частина історії. Пам'ять – це наша совість, біль, наша гордість. Пам'яті наших дідів, батьків і старших братів, пам'яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам'яті тих, хто поліг смертю хоробрих, пам'яті всіх, чиї серця обпалила Друга світова війна. 

 «Боротьба кримськотатарського народу за своє право жити на Батьківщині триває …», інформаційно-патріотична година.      18 травня виповнюється 77-річниця з дня депортації кримськотатарського народу з Криму, яка тривала більш ніж 50 років. Примусове виселення кримських татар, яких радянська влада звинуватила у співпраці з нацистами, стало однією з найбільш швидко проведених депортацій у світовій історії.  Здобувачі освіти поділились своїми думками щодо трагічних подій, пов’язаних із геноцидом кримськотатарського народу, обговорили героїчну долю кримськотатарського уродженця, двічі Героя радянського Союзу Ахмет-Султан  Хана. Також учнями  була підготовлена тематична стінгазета на інформаційний стенд ліцею.

  «Карпатська Україна для мене …», челендж. Важливим чинником для формування національної самосвідомості здобувачів освіти  є вивчення історії рідного краю, яка найчастіше пов’язана з історією всієї країни. Одним  із серйозних  опорів окупантам  в боротьбі за незалежність Карпатської України  здійснили саме села колишнього  Іршавського району.На віки залишаться вкарбовані в історію імена розстріляних карпатських січовиків  - Василя Бровдія, Василя Галаса, Петра Микитюка та Юрія Петроша.

      «Політичний терор і тероризм в Україні», круглий стіл.  Терористична загроза в світі знаходиться нині на досить високому рівні. Від неї потерпають як країни в яких тривають збройні конфлікти так і країни Заходу, які до останнього часу вважалися цілком безпечними з огляду на розвинену систему правоохоронних органів і спецслужб. Протидіяти цій загрозі стає все важче.Захід мав на меті розглянути актуальні тенденції у боротьбі з тероризмом з огляду на зростання рівня терористичної загрози, формування нових викликів національній та міжнародній безпеці. Обґоворені пропозиції щодо необхідності вжиття в Україні низки заходів з метою посилення спроможностей держави у запобіганні й протидії відповідній злочинній діяльності, мінімізації її наслідків. Розглянуто поняття політичного тероризму, що за своєю суттю є суспільнополітичним явищем, яке створює атмосферу тотального страху у населення з метою досягнення певних політико-економічних інтересів. Розкрито особливості цього феномена, проаналізовано причини його виникнення.

     «Ти у мене єдина - Україна», урок патріотизму.  Захід мав на  меті ознайомлення здобувачів освіти  із основними  подіями становлення  державності України, формування почуття приналежності  до України, для усвідомлення себе українцем,  почуття особистої відповідальності  за долю держави  й українського народу. 

  «Україніада», інтелектуально-розважальне шоу (Протокол МК  суспільно-гуманітарної підготовки    № 3 від  20.10.2021 р.Шоу передбачало  декілька турнірних зупинок : «Пазли України» -  складати  пазли  областей України дуже весело — це все одно, що грати! Секрет успіху — максимальна концентрація й азарт команд. Чудовий спосіб захопитися грою, яка не тільки викликає цікавість, але й приносить користь. Вони гарно тренують уважність, допомагаючи пізнавати світ навколо. Станція «Грошова», де учні розставляли визначні постаті України на відповідні купюри.    Станція  «Вгадай героя»  - учням були запропоновані дві історичні постаті М.Грушевський та Й.Сталін – потрібно було назвати особистостей їхньої епохи.  Станція «Культурна» - учні співставляли представників культури з конкретною сферою діяльності. Станція «Історичні кросворди» - розв’язували історичні головоломки.  Станція «Архітектурна», завдяки архітектурному доміно  учні згадали історичні споруди України.

  «Полум’я подвигу в наших серцях», історичний хроноскоп. Захід мав на меті розширити знання учнів про події на сході України; донести до учнів необхідність збереження єдності та захисту Батьківщини;  важливість збереження патріотичного духу в кожного громадянина;  виховувати культуру взаємовідносин між людьми в щоденному житті, повагу до захисників Вітчизни; сприяти розвитку пізнавального інтересу.

Публікація у ЗМІ:  

 • ТОВ «Всеосвіта» «Підготовка до ЗНО з історії України здобувачів світи в умовах онлайн та офлайн простору» (Листопад, 2020);
 • ТОВ «Всеосвіта» «Антицерковна кампанія періоду десталінізації» (травень,2020);
 • ТОВ «Всеосвіта» «Зміна у змісті та характері праці, соціальній структурі суспільства, якості життя людей країн світу» (травень, 2020);
 • ТОВ «Всеосвіта» «Повсякденне життя і культура» (травень,2020);
 • ТОВ «Всеосвіта» «Україна в умовах незалежності» (квітень,2020);
 • ТОВ «Всеосвіта» «Пошуки зовнішньо-політичних орієнтирів України. Спроби інтеграції в європейський світовий простір», (квітень,2020);
 • ТОВ «Всеосвіта» "Майдан, який змінив історію, і нас!",  (лютий,2020);
 • ТОВ «Всеосвіта» «Наповни знаннями наплічник» Тема. «Україна в період системної кризи радянського ладу» (лютий, 2020)

ТОВ "ВСЕОСВІТА"

 1. Інтерактивна гра «Чиє крісло?» , історія розвитку електрогазозварювання. 0С042659, 21.01.2021
 2. Конспект уроку історії України «Позачергові вибори до Верховної Ради та дострокові президентські вибори у 1994 р. Конституція України 1996 р.» ER310687, 21.01.2021
 3. Інтерактивна гра «Чиє крісло?». Видатні вчені, які зробили внесок у розвиток електричних явищ. ZA128043, 22.01.2021
 4. Тренінг "ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ – СИТУАЦІЯ ТРИВОЖНА, АЛЕ БЕЗПЕЧНА" ХА012606, 05.02.2021
 5. Підготовка до ЗНО з історії України "Україна в умовах незалежності", КР150726,24.02.2021
 6. Урок узагальнення "Україна в повоєнний період", НВ364838, 25.02.2021
 7. Урок узагальнення "Держави Азії та Латинської Америки" ,QC889957, 25.02.2021
 8. Латинська Америка у повоєнний час, DY366508. 07.03.2021
 9. Карпатська Україна в боротьбі за незалежність. RO776522. 13.03.2021
 10. АТО і гібридна війна Росії проти України. YL478229, 21.03.2021
 11. Динаміка Холодної війни. Протистояння НАТО й ОВД. GB099068, 23.03.2021
 12. Особливості розвитку культури. Освіта та наука. RV048562, 01.04.2021
 13. Релігійне життя в роки незалежності. NB173402, 04.04.2021    
 14. Інформаційно-правова вікторина «Конституція України – 25 років на сторожі демократичної держави»  SG618934,07.06.2021
 15.   Кросворд "ПОЯВА ЦЕГЛИ Й ІСТОРІЯ ЇЇ РОЗВИТКУ"  IB830580 , 22.06.2021

Участь у вебінарах, тренінгах тощо:  

- тренінг за темою «Проведення уроків в програмі Zoom. Ефективні інструменти та можливості під час проведення дистанційного уроку» у рамках Всеукраїнської практичної онлайн-конференції від ТОВ «ПІФА» на тему «Інтерактивні інструменти практиків НУШ. Обмін досвідом», сертифікат №8556879997v від 04.09.2020 р.;

- дистанційно підвищила кваліфікацію під час інтернет-конференції від ТОВ «Освітній урок «На Урок» - «Змішане навчання: очікування та досвід упровадження», 10 годин, свідоцтво К36-1442489 від 19.09.2020;

- участь у вебінарі від ТОВ «Всеосвіта» на тему «Досвід роботи з  ClassDojo або як оцінити безцінне»,2 години, сертифікат NV705555, від 02.08.2020.

- ТОВ «ПІФА», Ментальні карти в освітньому процесі. Інструменти для створення, 6 год, сертифікат №93312838562 від 21.03.2021р.;

- «Історія як основа майбутнього онлайн-навчання у Інтерактивній школі творчого вчителя "Методична весна"» Y090321113856596A5, 09.03.2021 – (5 годин – видавництво Ранок).

- «Лайфхаки  під час вичення громадянської освіти» ІН374559, 02.03.2021 – ( 2 години – видавництво Всеосвіта)

- «Тестування на національній онлайн-платформі  "Дія. Цифрова освіта» 12.03.2021

ТОВ «ПІФА», Всеукраїнська наукова онлайн-конференція. Інфографіка. Інструменти створення: Google, Charts, Canva, Infograme, Piktochart, Sappa, сертифікат №715175303147v від 11.04.2021р