«Історія – це ліхтар у майбутнє, який світить нам з минулого».  Усний журнал.  (Протокол МК  суспільно-гуманітарної підготовки №  4 від 16.10.2019 р.)

Основна мета заходу - ознайомити учнів з актуальністю вивчення історії, формувати громадянську і загальнокультурну  компетентності знань про свою Батьківщину, виховувати в учнів почуття відповідальності за знання історії нашої країни, історичних фактів, щоб бути захищеним від ідеологічних впливів та історичних непорозумінь.

«Вибух Першої світової війни». П’єса. (Протокол МК  суспільно-гуманітарної підготовки №  4 від 16.10.2019 р.)

        Позакласний захід даної форми відбувався за умов постійної активної взаємодії всіх учнів, передбачав моделювання життєвих ситуацій, використання рольових ігор, спільне вирішення проблем на основі аналізу ситуації. Драматизація історичних подій Першої світової війни – це один із способів передати історичну інформацію учням. Учні мали нагоду не тільки отримати інформацію, а й зіграти роль та взяти активну участь в освітньому процесі, виявляючи свої здібності в нетрадиційній формі.

«Духовні скарби рідного краю». Семінар (Протокол МК  суспільно-гуманітарної підготовки №4 від 16.10.2019 р.)

              Основна мета цього заходу ознайомити учнів  з визначними місцями рідного краю;  формування національної самосвідомості  і людської гідності до рідної землі, свого народу; залучити учнів до духовної спадщини свого народу; зацікавити їх вивченням і дослідженням  історії рідного села або міста, його традицій, звичаїв. Відчуття реальності – віртуальної подорожі  рідним краєм передали цікаві доповіді учнів,  презентація «Духовні скарби рідного краю», фільм – «Закарпаття.

Західні ворота України».

«Об’єднана Європа. Проблеми і здобутки Німеччини після возз’єднання». Інформаційна година. (11.11. 2019 р.)

       Дана методична розробка висвітлює проблеми і здобутки Німеччини після возз’єднання», приурочену 30-ій річниці падіння Берлінського муру, яке відзначають 9 листопада у Німеччині.

Здобувачі освіти завдяки проведеному заходу отримали нагоду проаналізувати внутрішню та зовнішню політику провідних країн Західної Європи у 2-ій пол. ХХ ст. – на поч. ХХІ ст., охарактеризували сутність «німецького економічного дива», проаналізували передумови та наслідки об’єднання Німеччини, інтеграційні процеси в Європі; подали оцінку ролі окремих особистостей в історії на прикладі К.Аденауер, Г.Коль, М.Теччер.

 «День Гідності та Свободи». Виховна година. (21.11.2019р.)

Виховний захід, спрямований пригадати події Помаранчевої революції та Революції Гідності, розвивати почуття національної самосвідомості та громадянської активності; формувати почуття єдності та цілісності України, усвідомлювати себе українцем, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни. Наприкінці, учні написали – «Лист Гідності», коротенькі листи собі у майбутнє (Чого я хочу? Що я маю робити, аби почувати себе гідним цього? Як можна комусь допомогти підтримати почуття власної гідності? Плани на майбутнє), які викладач помістила в «Капсулу часу». Здобувачі освіти відкриють капсулу через рік і порівняють чи здійснилися їхні плани щодо формування гідної людини.

«Голодомор – геноцид українського народу» . Конференцію з елементами інтерв’ю (22.11.2019)

Питання про визнання Голодомору актом геноциду є для України дуже гострим. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. Даний захід був проведений з метою донесення до сердець молоді одну із найтрагічніших сторінок історії України - голодомор 1932 – 1933 років, вшанування пам’яті його жертв; формування в учнів національної самосвідомості, ціннісної орієнтації; усвідомлення трагізму голодомору 1932–1933 років в Україні; ознайомлення учнів з творами українських письменників, в яких висвітлена ця тема; виховання в учнів рис патріотизму на основі особистісного усвідомлення досвіду історії.

«Новорічна феєрія», Новорічне свято. (27.12.2019 р.)

     Зимові свята люблять і діти, і дорослі. Усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне – чудес. Новорічні свята – чарівні. Саме з цього часу ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання.Проведене новорічне свято подарувало всім учасникам та глядачам море позитиву та гарний передноворічний настрій. Веселих всім свят!

 «Соборність – держави у єдності нації» . Година історичної правди. (22.01.2020 р.)

Захід проведений для здобувачів освіти ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей» та учнів ЗЗСО №1 м. Іршава з метою ознайомити учнів з частиною історії розбудови незалежної України; розкрити тяжкий шлях боротьби переповнений перемогами і поразками багатьох українців за свободу; виховувати національну свідомість учнів та людську гідність за відродження паростків духовності батьківщини; формувати риси громадянина Української держави; поглибити знання про історичний факт злуки українського народу, його значення; пробудити інтерес до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

Тематична екскурсія «У пошуках державності» до Іршавського районного історико- краєзнавчого музею. (22. 01. 2020р. )

Мета екскурсії здобуття учнями знань з історії та теорії музейної справи, розвивати в учнів інтерес до історії рідного краю, формування в учнів ціннісного ставлення до культурно-історичної спадщини, формувати образ музею, як зберігача предметів культурно-історичного значення.

«Not holocaust». Круглий стіл. (27.01.2020 р.)

Захід проведений з метою поглиблення знань з історії України та світу про трагедію людських доль та цілих націй. Викладач акцентувала увагу на історичних фактах, які увійшли в історію, як трагедія ХХ століття та передала всю глибину трагізму приречених на смерть людей. Здобувачі освіти переглянули відеоролик, де коротко розповідається про Голокост, з повідомлень одногрупників учні дізналися, що означає це вбивче слово, вшанували пам’ять невинно убієнних, переглянули презентацію «Голокост», ознайомилися з публікаціями періодичної преси даної тематики.

«Майдан, що змінив історію і нас!». Виховна година. (21.02. 2020 р.)

     Головною метою заходу було ознайомити здобувачів освіти із історичним та суспільним значенням Революції гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, ушанувати героїзм українських захисників тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України. Переглядаючи презентації, здобувачі освіти дізнались чому загиблих назвали Небесною Сотнею. З проведеного заняття учні також дізнались про найстрашнішу та найтрагічнішу ніч з 18 на 19 лютого – ніч Апокаліпсису, як назвали її пізніше, після якої наступив „чорний четвер” – 20 лютого. Саме в ці дні на очах у всього світу влада розстрілювала свій народ. Під час кровавих сутичок та від куль снайперів на Майдані загинуло понад сотні людей…

Під час виховної години здобувачі освіти переглянули відео „Реквієм за Небесною Сотнею” та хвилиною мовчання вшанували всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України!

Патріотична мандрівка «Україна земля героїчного народу» (29.09.2020 р.)

    Дана методична розробка приурочена до  Дня партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Мета заходу розширити знання здобувачів освіти про партизанський рух в Україні та в рідному місті, героїв партизанського руху, відкарбувати в їхній пам’яті імена найвідоміших діячів партизанського руху.

 «Віртуальна подорож до Європи» (08.10.2020)

     Захід  мав  меті   ознайомлення здобувачів ліцею  з  цілісним географічним образом європейських країн. Презентації та відеоролики під назвою «Віртуальна подорож країнами Європи», «Столиці країн Європи у віршах»  дали можливість здійснити заочну мандрівку найбільшими країнами Європи, сприяли формуванню в учнів уявлення власних суджень щодо місця України в Європейському суспільстві, аналізу геополітичного розташування України у спільній з Європою історії, розвитку культури.   Здобувачі освіти віртуально подорожували Італією, Іспанію, Болгарією, Францією та іншими державами. Таким чином учні взяли участь  у створенні географічної картини Європи, виробивши «візитну картку» країн макрорегіону Європи,  закріпили вивчені знання на уроках географії.

Інформаційна година «Стежками слави українських героїв»  (13.10.2020 р.)

       Дана інформаційна година була проведена з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу. Захід сприяв  формуванню в учнів розуміння понять: «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», почуття щирої поваги і вдячності до захисників Батьківщини.

    Брейн-ринг "Пізнаймо світ" (16.10.2020)

     Брейн-ринг "Пізнаймо світ" мав на меті  підсумувати, узагальнити знання здобувачів освіти з географії, виявити вміння застосувати набуті знання, викликати зацікавленість, бажання постійно поповнювати свої знання з предмету, використовуючи різні джерела географічних знань, розвивати інтерес і пізнавальну діяльність учнів.  Захід відбувався між командами "Червоних" та "Синіх", перемоги та невдачі фіксували судді на дошці досягнень. Завдяки п'яти турам "Географія у творах", " Рубрика "най", "Загадкова планета", "Моя Україна", "Країни на карті" команди показали здобуті знання на уроках географії.

 Виховна година «Таємниці родового дерева твоєї сім’ї» (19.10.2020 р.)

   Захід мав на меті  зміцнити почуття поваги та любові до сім'ї, родини, бережливе ставлення до сімейних реліквій; зацікавити здобувачів освіти і батьків до створення систематизованого сімейного архіву; ознайомитися з різними способами презентації власних досліджень; розвивати творчу ініціативу у роботі над проектом. Учні  за підтримки  викладача створили «Родинне дерево нашого ліцею». Таким чином вивчили історію створення та розвитку ліцею – ще одної сім’ї до якої увійшли цього року.  Презентації родинних дерев учнів, проекти родинних дерев «Сімейний літопис» та «Родинне дерево», альбоми з фотографіями, вишиті рушники у формі родинного дерева сприяли розкриттю мети виховної години.

Круглий стіл «Значення геральдики населених пунктів Іршавщини» (20.10.2020).   

       Метою заходу було дослідити та проаналізувати історію Іршавщини в геральдиці, виховувати бережливе ставлення до історії рідного краю. Здобувачі освіти розглянули та вивчили періодичні публікації  та презентацію «Значення геральдики населених пунктів Іршавщини»     з проблеми дослідження, дали характеристику допоміжній історичній дисципліні -  геральдиці;  розшифрували та описали герби міста Іршава та сіл  Кушниця, Імстичево, Ільниця, Горбок, Великий Раковець, Чорний Потік, Доробратово,  Локіть, Собатин, Климовиця, Довге, Осій, Дунковиця,  Білки, Івашковиця, Дуби, Брід, Арданово, Сільце, Розтока, дослідили  історичну символіку.  Знання  отримані учнями  в ході вивчення символів, зображених на гербах, сприяють поповненню знань про події, про історичних персонажів рідного краю.

Публікація у ЗМІ:  

  • ТОВ «Всеосвіта» «Підготовка до ЗНО з історії України здобувачів світи в умовах онлайн та офлайн простору» (Листопад, 2020);
  • ТОВ «Всеосвіта» «Антицерковна кампанія періоду десталінізації» (травень,2020);
  • ТОВ «Всеосвіта» «Зміна у змісті та характері праці, соціальній структурі суспільства, якості життя людей країн світу» (травень, 2020);
  • ТОВ «Всеосвіта» «Повсякденне життя і культура» (травень,2020);
  • ТОВ «Всеосвіта» «Україна в умовах незалежності» (квітень,2020);
  • ТОВ «Всеосвіта» «Пошуки зовнішньо-політичних орієнтирів України. Спроби інтеграції в європейський світовий простір», (квітень,2020);
  • ТОВ «Всеосвіта» "Майдан, який змінив історію, і нас!",  (лютий,2020);
  • ТОВ «Всеосвіта» «Наповни знаннями наплічник» Тема. «Україна в період системної кризи радянського ладу» (лютий, 2020)