З досвіду роботи:     "Агресивна поведінка учнів"

 Протокол № 5 від 20 грудня 2010р.

 

            Розглянуті  елементарні ознаки агресії учнів.  Агресивний учень не тільки батьківський смуток, загроза благополуччю учнівського колективу, але й нещасна дитина, яку ніхто не розуміє, не хоче приголубити й пожаліти. Так учні використовують будь-яку можливість, аби штовхнути, бити, дошкуляти іншим. Йдеться про причини агресивності, які майже завжди зовнішні: сімейне неблагополуччя і як можна вплинути на небажані прояви агресії дитини. Про те, що будь- яке насильнцтво - це завжди психічна травма, яка деформує особистість, перешкоджає нормальному психічному розвитку учня, руйнує його психічне здоров”я. Названі деякі з можливих причин жорстокого поводження з учнями в сімї, в навчальних закладах, в мікро середовищах.

 

 

Виховна година:«За все, що маю дякую тобі...»

Протокол № 10 від 12 травня 2010р.

 

            Мова йде про історію виникнення свята Матері, що треба з повагою ставитись до найдорожчої людини - матері, бути вдячним своїм матерям протягом усього життя. Дякувати їм за турботу, ласку, тепло адже все, що ми маємо в житті - завдяки рідній неньці. Багато віршів,пісень присвячено матерям, адже тільки мати, як сонечко, яке обігріває, розрадить, допоможе подолати життеві негаразди. І як хочеться мамі, щоб життева стежинка кожного з нас була щасливою. Адже їй у сімейному житті відведено головну роль: народжувати і виховувати дітей, турбуватись про них усе життя.

 

Доповідь на тему:"Психолого - соціальний аспект проблеми наркоманії серед підлітків".           

Протокол № 9 від 13 квітня 2011р.

 

            Наркоманія поступово стає стилем життя молоді,  завдає шкоди близьким, оточуючим наркомінів, суспільству в цілому. Основними причинами вживання підлітками наркотичних речовин є: стрес, навіюваність, цікавість, педагогічна занедбаність, інфантильність, наслідки травм.

У ході доповіді розкриті наступні питання

1. Наркоманія, як соціальне явище та її соціальні причини;

2. Специфіка наркотичної залежності в підлітковому віці;

3. Психологічні особливості різних типів підлітків, схильних до наркоманії;

4. Типи особистості, що  ведуть не здоровий спосіб життя.

5. Типи особистості, що схильні до реабілітації  та обирають здоровий спосіб життя.

 

 

З досвіду роботи: "Особливості превентивного виховання в ліцеї"             Протокол № 3 від 12.10.2011р.

 

            Йдеться, що саме сьогодні зростає роль превентивної просвітницької роботи: учнівська молодь повинна знати і розуміти проблему, мати знання і навички безпечної поведінки, вміти розумно оцінювати життєві ситуації і робити правильний вибір, зокрема і щодо власного здоров’я та поведінки. Також розглядається роль ліцею в превентивному вихованні, цілі і завдання. Про те, що додатковим надбанням стануть уміння будувати рівноправні стосунки з дорослими, однолітками і протилежною статтю, гідно відстоювати свою позицію, відмовляться від того, що є небезпечним, виявляти людяність і співчуття до них, хто цього потребує. Далі мова йшла про історію виникнення тютюнопаління і алкоголізму та про їх шкідливість людському організму.

 

Виховна година:"Життя  людини - найвища цінність".

Протокол № 3 від 8 жовтня 2012р.

 

            Людське життя неповторне і звичне, радісне і сумне, сповнене глибоких переживань, солодке як мед, і гірке як полин, переплетене червоними і чорними тонами. Людина - найбільша цінність на Землі, творець усіх земних благ. На виховній годині учні говорили про те, що життя довге чи коротке, але воно триває лише від народження і до смерті, його не можна прожити двічі і тому неправильно вважати, що є дні, якими можна нехтувати. Людина може бути творцем і господарем власного життя. Це залежить від характеру, знань, вольових якостей, ідеалу, мети або сенсу життя. Жити треба заради інших, приносячи користь суспільству, тільки тоді це буде повноцінне життя. Людина повинна працювати, щоб залишити свій слід на землі та виправдати власне існування. Життя кожної людини безцінне.

 

Диспут: «Що таке вихованість?».

Протокол №2 від 18 вересня 2013р.

 

            Йдеться про те, що  вихованість — це вміння поводитись. Бути вихованою людиною — це і вміння вітатись, і підтримувати в товаристві розмову, і правильно їсти, одягатись, і вміння поводитись у громадських місцях. 
Що неправильно мислять ті, хто вважає, що вихованість зводиться лише до гарних манер. Коли говоримо "вихована людина", ми маємо на увазі щось більш глибоке в людині, і передусім внутрішню інтелігентність. А це означає бути уважними до інших, тактовними, скромними. 
Бути ввічливою, вихованою, витриманою людиною не так-то легко. Тут потрібні і самодисципліна, і готовність іноді поступитися власними вигодами, звичками і, найголовніше, почуття поваги до інших людей, до колективу, відповідальність за свої вчинки перед суспільством. 

 

Виховна година: «Так ніхто не кохав…..».

Протокол №7 від 19 лютого 2014р.

            Метою виховного заходу - навчити учнів вільно почуватися перед аудиторією, чітко висловлювати свою думку, розвивати усне мовлення та креативне мислення, виховувати бажання бути першими та найкращими. Формування знань учнів про це свято, про його традиції, обряди в різних країнах світу. Розвивати уважність, вміння слухати, дружелюбність, наполегливість. Виховувати добрі взаємовідносини, любов до прекрасного. Формувати культуру поведінки, культуру почуттів.


 

Година спілкування: «Байдужість не прощається».

Протокол №9 від 16 квітня 2014р.

 

            Метою виховної години було сформувати в учнів моральні святині та істини, такі як: доброта, милосердя, справедливість, прагнення допомогти ближньому у скрутну хвилину. Пробуджувати інтерес до всього корисного, морального. Виховати любов і повагу до батьків, дбайливе ставлення до природи та оточуючих. Завдяки заходу учні переконались, що байдужість – негативна людська риса. І усвідомили, що робити добро не тільки тоді, коли тебе бачать люди; значно більше треба для того, щоби бути справжньою людиною, коли тебе ніхто не бачить.

 

 

Диспут: «Як виховати справжню людину?».

Протокол №2 від 29 вересня 2014р.

 

            Завдання диспуту – навчити учнів жити в гармонії з собою і з тими, хто поряд, навчити жити радісно, без страху і насильства, виховувати бережливе ставлення до людини і людського життя як вищої цінності. Під час спілкування учні  зрозуміли головне, що ким би вони не були:  студентами, інженерами або простими робітниками, молодою людиною або похилого віку, - справжню людину відрізняють благородні риси характеру: ввічливість, порядність, вимогливість до себе і до інших, моральність. Переважали думки, що бути справжньою людиною це означає поступатися, зважати на інших, стримуватися, уникати несправедливості, бути терплячим, чуйним, ввічливим. Звернули увагу на те, що  справжня людина  – це патріот своєї країни. Любов до Батьківщини полягає в готовності захищати її незалежність, працювати на користь своєї держави. Адже патріотизм – невід’ємна частина душевного світу особистості, її моральності, совісті, її честі й достоїнства. У ході спілкування всі дійшли до єдиної думки, що справжня людина і патріот – це одне й те саме.

       Виховна година  «Ми – діти твої, Україно» (Протокол №3 від 10.2016р.)

Метою виховної години є поглиблення знання учнів про нашу державу – Україну; продовжувати знайомити учнів з національними символами держави, викликати почуття приналежності до великої родини – української нації, бажання бути їй корисними, присвятити життя зміцненню й процвітанню України; розвивати інтерес до навчання, бажання здобути у ліцеї якнайбільше знань, виховувати патріотичні почуття, національну свідомість, гідність, любов до рідного краю, бажання приносити користь країні.

      Бесіда «Твоє майбутнє в твоїх руках» (Грудень 2016р.)

    Під час проведення бесіди учні були ознайомлені з шкідливим впливом на організм людини тютюну, алкоголю, наркотиків, навчилися  аналізувати й пізнавати себе; популяризувати здоровий спосіб життя.

    Година спілкування «Конфлікт і я» (Лютий  2017р.)
     Під час проведення даного заходу учні були ознайомленні із поняттям «конфлікт», видами конфліктів, причинами, позитивними та негативними аспектами конфлікту, способами подолання конфлікту; формувалось вміння безконфліктно поводитися, беручи до уваги інтереси й потреби інших; розвиток аналітичних здібностей, рефлексії; виховання ввічливості, доброзичливості.

   Дискусія «Дисципліна- це добре чи погано»  (Квітень 2017р.)

 Метою дискусії було розкрити поняття «дисципліни»; познайомитися з видами дисципліни, механізмами її збереження; формувати правову культуру учнів.

     З досвіду роботи «Сучасні форми і методи виховної роботи у гуртожитку» (вебінар вихователів гуртожитку ПТНЗ )

У вихованні учнів, які проживають у гуртожитку, головне – не кількість проведених масових заходів і не самі заходи, а правильна організація життєдіяльності колективу. Вихователь повинен знати, як залучити учнів до громадської роботи, як направляти і контролювати діяльність ради гуртожитку, чітко ставлячи перед ними завдання, допомагати знайти шляхи їх вирішення.

    Виховна година «Ми різні, але ми разом» (Жовтень 2017р.)

Метою проведення даної виховної години є виховання в учнів значимості  толерантності під час взаємодії з іншими; закріплення знання про компоненти толерантності, учити розуміти і поважати один одного, удосконалювати вміння толерантного спілкування.

Виховна година «Твоє імя – найвища нагорода».  (Лютий 2018р.)

Метою є розширення кругозору учнів про походження імен, їхнє значення у різних народів; поглибити знання про славних наших земляків;  виховувати повагу до свого імені, гордості за своїх батьків.

Виховна година «Життя – найдорожчий скарб» (Жовтень 2018р.)
Дана виховна година проведена з метою формування усвідомленого розуміння понят­тя «життя», його унікальності, цінності, значу­щості для кожної особистості; спонукати учнів до роздумів над важливими життєвими проблемами; ставлення до власного життя та життя інших лю­дей, як до найвищої цінності; виховання самостійність, наполегливість, культуру, взаємоповагу.

З досвіду роботи «Виховання духовної культури особистості»  (Протокол №6 від 19.12.2018 р.)

У даній статті йдеться про те, що проблема виховання духовності учнів є актуальною, і належить до проблеми соціального характеру, оскільки пов'язана з таким поняттям, як формування особистості. У наш час дуже часто можна почути заклики про підняття національної свідомості людини та виховання справжнього громадянина. А поштовхом та основою для цього є, у першу чергу, виховання духовної особистості. У  вихованні особливого значення в сучасних умовах набуває формування духовності та духовної культури учнів.

Виховна година «Моя суверенна Україно» (Січень 2019р.)

Метою даного заходу було виховати нацiональну свiдомость учнiв i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави; поглибити знання про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудити iнтерес до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

З досвіду роботи «Технологія виховання. Формування естетичної свідомості в учнів через інноваційні технології в позаурочній діяльності» (Протокол №7 від 16.01.2019)

Актуальність даної теми полягає в тому, що вивчення інноваційних технологій може сприяти роз’ясненню багатьох протиріч і питань стосовно формування естетичних свідомостей. Естетичне виховання - складова частина виховного процесу, безпосередньо спрямована на формування здатності сприймати і перетворювати дійсність за законами краси в усіх сферах діяльності людини.

Година спілкування   «Жінка – одвічна загадка природи» (Березень 2019р.)

Під час заняття йшлося про почуття любові та поваги до жінки, матері, бабусі, сестри. Також за мету ставилось питання розвитку творчих здібностей учнів, естетичних смаків, збагачення духовного світу учнів.

Виховний захід «Я в промінні сонця» (Вересень 2019 р.)

Метою цього заходу було розвиток комунікативних здібностей, перевірка ступені згуртованості учнів і довіри між учнями, які проживають в гуртожитку; збагачення знань про товаришів з гуртожитку, створення доброї атмосфери та хорошого настрій.

Виховна година «Бути вихованим – престижно»  (Жовтень 2019р.)

Метою є покращення навичок культурного спілкування між одногрупниками, ровесниками та іншими здобувачами закладу освіти; відкорегувати негативні, попередньо набуті, риси поведінки в учнів та культуру мовлення під час вітання; продовжити роботу над розвитком вмінь свідомо дотримуватись норм етикету та поведінки у суспільстві; під час інсценізацій життєвих ситуацій, показати учням невиховані вчинки їхньої поведінки в повсякденному житті; акцентувати увагу на нечемності та вказати який вплив вони мають на щоденне життя ліцеїстів; поглибити знання учнів про правила етикету; допомогти учням проаналізувати свою поведінку та скласти пам’ятку норм вихованості у повсякденному житті.

Бесіда «Лихослівству – ні!» (Протокол №5 від 20.11.2019 р.)

Бесіда виконала навчальну, виховну та розвивальну функції. Інформація була нова, не всім відома, тому спостерігалася неабияка зацікавленість з боку учнів, які, безперечно, зробили для себе певні висновки. Мова йшла про активізування даної проблеми;, показати можливість спілкування без застосування лайки, засудити подібну манеру висловлення.

Участь у конкурсах, оглядах:

  • вебінар вихователів гуртожитку ПТНЗ про шляхи підвищення ефективності виховної роботи в гуртожитку навчального закладу.