РОБОТА МЕТОДИСТА

 

Сценарій педагогічної ради «Розвиток педагогічної майстерності в колективі педагогів»

( Протокол засідання педагогічної ради № 3 від 10.10.2013)

            В основі пленарного засідання лежить групова організація роботи. Весь колектив поділяється на 5 тематичних  груп: «Структура», «Самоосвіта»,  «Спілкування», «Школа педагогічної майстерності», «Атестація», які відповідно до своєї назви розкривають наступні питання

1  Структура педагогічної майстерності, шляхи її вдосконалення.

2  Самоосвіта, як основна складова розвитку педагогічної майстерності.

3  Спілкування, як засіб педагогічної праці.

4.  Школа педагогічної майстерності.

  1. Атестація – головний стимул до росту і розвитку творчого  потенціалу педагогічних працівників.

Сценарій педагогічної ради «Особливості організації навчально-виховного процесу в умовах креативної освіти».

( Протокол засідання педагогічної ради №5 від 12.11.2013)

Пленарне  засідання розроблене у формі рольової гри. В ході роботи учасники розкривають теоретичні засади креативності; голови методичних комісій презентують роботу методичних комісій, щодо розвитку творчих здібностей учнів; члени педагогічної ради розробляють пам’ятки-поради педагогам  з даного питання.

Родзинками пленарного засідання вважаю  психологічний тренінг «Яким я бачу творчого педагога?», створення міні-проекту «Ліцей майбутнього» групами «Учнів», «Батьків», «Педагогів», інтерактивна вправа «Багаж».

         З досвіду роботи «Інтерактивні способи проведення педагогічних рад»

            ( Протокол методичної ради №  3 від 22.10.2013 )

            Інноваційна діяльність є процесом внесення нових елементів у традиційну систему, створення та використання інтелектуального продукту, реалізації нових оригінальних ідей у форму готового товару на ринку; інноваційна освітня діяльність відповідно є процесом  внесення якісно нових елементів в освіту. Розуміючи це, ми змінили підходи й до організації і проведення  педагогічних рад. На зміну традиційним приходять нові форми проведення педради,  що перетворюють її в орган, який об'єднує педагогів, батьків, учнів спільною турботою про сьогодення і майбутнє учнівського життя. Пропоную вашій увазі декілька форм нетрадиційних  педагогічних рад.

Методичні рекомендації « Якісна організація та  проведення  педагогічних рад»

Одним з основних завдань педагогічної ради є створення дружнього, працездатного педагогічного колективу, в якому кожен почував би себе відповідальним не тільки за доручену йому роботу, а й за всю діяльність навчального закладу.  Методичні рекомендації щодо підготовки, проведення та реалізації рішень педагогічної ради  допоможуть у роботі керівникам навчальних закладів та методистам ПТНЗ.

Публікації 

-         газета «Директор школи»,  №11 (731), червень 2014 - «Інтерактивні методи проведення засідань педагогічної  ради»;

-         журнал «Профтехосвіта», №10 (70), жовтень 2014 - «Інтерактивні методи проведення засідань педагогічної  ради»

Участь у конкурсах

 - Всеукраїнський конкурс «Методичний кабінет», організований редакцією журналу «Методист», видавництво «Шкільний світ» -   І місце в номінації «Секрети методичної роботи».