Основне про ЗНО-2022

Регіональні центри оцінювання якості освіти визначили вартість проведення пробного ЗНО. Вона різниться за регіонами й коливається в межах від 213 грн до 309 грн. Такий розкид пов’язаний з особливостями організації пробного ЗНО, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у тому чи тому регіоні, прогнозованою кількістю тестувань тощо.

Освітній канал ЗНО 

Запрошуємо долучитися до підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання разом із кращими педагогами області, професорсько-викладацьким складом  ДВНЗ „Ужгородський національний університет”.  

Організатори: департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації і ДВНЗ „Ужгородський національний університет”. 

За короткий термін Ви отримаєте змогу покращити знання з предметів, які самостійно оберете для того, щоб успішно скласти ЗНО та реалізувати свої мрії до вищої сходинки –  стати студентом  закладу вищої освіти. 

Ви знайдете підтримку у професіоналів, які нададуть відповіді на ваші запитання і підкажуть лайфхаки для вирішення завдань, тим самим заощадите час і уникнете стресових ситуацій. 

Участь безкоштовна. Навчання відбуватиметься онлайн за посиланням: 

https://carpathia.my.webex.com/carpathia.my-ru/j.php?MTID=mf208b33fa75acc3a62dbd20c582ef444

або

https://signin.webex.com/join

Номер наради: 2387 500 1674

Пароль: 12345

 

Почніть підготовку до складання державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання  вже зараз! 

Це шлях до реалізації найсміливіших Ваших мрій щодо здобуття бажаної професії! 

      Наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021р. №498 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.   

Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 23 травня до 15 липня.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з 5 навчальних предметів за рахунок коштів державного бюджету, та більшу кількість - за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у встановленому законодавством порядку.

Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з 12 навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які 2022 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти, результати зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації.

 • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
 • математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
 • історія України (субтест “Історія України 1914 р. – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
 • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

У 2022 році здобувачі повної загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на рівні стандарту або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту.

За підсумками проходження ЗНО з української мови і літератури встановлюються результати за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів з української мови і літератури (за підсумками виконання всіх завдань сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг «склав/не склав») та з української мови (за підсумками виконання завдань субтесту «Атестаційні завдання" для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг «склав / не склав» у межах цього субтесту).

За підсумками проходження зовнішнього оцінювання з інших навчальних предметів, зазначених у переліку, установлюються результати за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів за підсумками виконання всіх завдань відповідної сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг «склав/не склав».

ПУТІВНИК УЧАСНИКА ЗНО-2022

Готуємось до ЗНО-2022

    З чого варто почати?

Однозначно: на сайті Українського центру оцінювання якості освіти ; https://testportal.gov.ua/   ознайомитися з інформацією щодо програм ЗНО, змісту, характеристик сертифікаційних робіт, тестовими зошитами попередніх років; на YouTube-каналі є низка відеоматеріалів від Українського центру оцінювання якості освіти щодо особливостей ЗНО-2022 та аналіз сертифікаційних робіт ЗНО-2021.  

До іспитів залишилось не так багато, але підтягнути знання ще можливо. Пропонуємо добірку сайтів, які стануть в нагоді при підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання.
ЗНО онлайн
https://zno.osvita.ua
На цьому сайті розміщені тести, які учні проходили у 2009-2021 роках.
ТРЕНУВАЛЬНЕ ОНЛАЙНОВЕ ТЕСТУВАННЯ підготовка до ЗНО http://lv.testportal.gov.ua:8080/
На цьому сайті є тренувальні тести у різних форматах (за темами, розділами, підсумкові). Варіанти випадають рандомно.
Також є сайти для підготовки до тестування з окремих предметів.
Сайт EdEra https://www.ed-era.com/zno/
На сайті є онлайн курси:

 • Лайфхаки української мови. Курс складається з 5 модулів (16 тем). Також у доступі інтерактивний конспект.
 • Лайфхаки з української літератури. Курс складається з 5 модулів (15 тем).
 • Математика. Курс складається з 6 модулів, є понад 200 тестів.
 • Історія України в історіях. Навчання складається з 6 модулів, які містять лайфхаки, відео, подкасти, тексти та тести.
 • Біологія (автостопом по біології). Курс складається з 5 модулів.
  На сайті EdEra є платформа ЗНО, де можна проходити тести, скористатись підказками та побачити авторське рішення завдань.
  Також можемо рекомендувати сайт Prometheus https://prometheus.org.ua/zno/
  На онлайн-платформі Prometheus є 5 окремих курсів для підготовки до тестів:
 • з української мови (5 модулів) та літератури (5 модулів)
 • історії України (31 теми)
 • математики (9 модулів)
 • підготовка до ЗНО з математики: лайфхаки від Могилянки (6 модулів)
 • англійської мови. (Цей курс розрахований не на вивчення англійської мови як такої, а на допомогу саме у підготовці до ЗНО. Він містить необхідні відомості, рекомендації та матеріали для успішної підготовки до тестування.)

Курси розбито на теми. Кожна тема містить блоки або підтеми, які відповідають програмі ЗНО та засновані на досвіді попередніх років. Є відеолекції, презентації та конспекти. Їх розміщено під відео. Матеріали доступні для завантаження та перегляду у будь-який зручний час, що значно спростить підготовку та дозволить ще раз переглянути потрібне безпосередньо перед тестуванням.
Підготовка до ЗНО з історії України http://lv.testportal.gov.ua:82/traneeHistory/edusite/index.html
Мета тренажерів – допомогти учасникам, які готуються до тесту з історії України, вивчити й запам’ятати дати історичних подій. Це можливість попрацювати онлайн із зображеннями пам’яток із історії України та з тестовими завданнями, що містять зображення історичних персоналій, які відповідають чинній Програмі з історії України.
Також буде цікавим сайт ZNOUA https://zno.ua/
І хоча онлайн-курси з підготовки до ЗНО тут платні, пропонується також безліч безкоштовних опцій:

 • тести ЗНО онлайн з усіх предметів (є відлік часу, повна відповідність справжнім тестам, миттєвий результат з його оцінкою);
 • безліч статей, підручників, які можна легко завантажити, таблиць, схем, планів, прикладів та загалом порад, як краще розпланувати та контролювати самостійну підготовку;
 • форум, на якому навіть найскладніші завдання ЗНО з математики та фізики розв’язують, з поясненнями та обговореннями.

А ще цей сайт має свій YouTube-канал, на якому публікуються відеоуроки, лекції та анонси освітніх подій.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLeHY5pfB-Ayi8-zjkD6bVrZX86IpFH5VN
    Відеопояснення окремих тем з української мови та літератури зібрано в окрему теку – всього близько 100 відео. Серед них можна також переглянути аналіз тестів за минулі роки.
      Цікавим буде також сайт ZNO.IF.UA
https://zno.if.ua/?cat=35
      На сайті зібрана необхідна інформація виключно з української мови та літератури. Тут також є база завдань ЗНО за минулі роки.
Плюс на платформі публікується теоретична інформація для підготовки: біографії письменників, аналізи творів, приклади вдалого написання власного висловлювання.