Головна » Статті » Новини ліцею

04.09.14 року проведено тематичну лінійку "Попередження правопорушень"

      Профілактика правопорушень серед неповнолітніх в Україні проводиться зусиллями соціально-психологічних служб, педагогів, співробітників соціальних служб, служб у справах неповнолітніх, працівниками право охоронних органів. Проте дослідники звертають увагу на численні проблеми у цій сфері діяльності, які полягають у відсутності налагодженої співпраці між різними суб'єктами профілактики, у застосуванні переважно групових та масових форм роботи та неналежній увазі до інтерактивних методів (тренінгів, рольових ігор тощо), які сприяють кращому засвоєнню інформації учнями.

     Проблему профілактики правопорушень серед учнів розглядають переважно як частину педагогічної діяльності, зокрема, у межах навчальних закладів. Проте вищенаведені причини правопорушень вказують, що для подолання злочинності серед неповнолітніх виховної роботи лише в межах навчальних закладів недостатньо.

      Заходи правового виховання, спрямовані на профілактику правопорушень, можна розподілити на такі напрями:

  • надання правових знань педагогами під час викладання певних предметів;
  • проведення вікторин, тематичних уроків (для учнів);
  • зустрічі з працівниками правоохоронних органів, які можуть відбуватися за місцем навчання учнів або за місцем роботи правоохоронців (екскурсії до відділів міліції, постів ДАІ, організацій).

У науковій літературі описано різні методи, що можуть використовуватися з метою правового виховання неповнолітніх. Серед них: роз'яснення, розповіді, бесіди, читання творів, лекції, дискусії, диспути з правових питань, «круглі столи» з правових питань та інші вербальні методи, інтерактивні методи - ігри, рольові ігри, вправи, тренінги, конкурси.

Найефективнішими методами роботи з попередження правопорушень серед неповнолітніх вважаються тренінги та індивідуальні методи. 

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (04.09.2014)
Переглядів: 846 | Рейтинг: 5.0/1