Головна » Статті » Новини ліцею

21 лютого - Міжнародний День рідної мови

                                                                                     «У мові – і минуле, й майбуття,

 у ній народу суть, його життя»

         Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.

         21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято, але  історія його, на жаль, має дуже трагічне начало. Запровадження цього свята є одним із кроків у прагненні зберегти мовне різноманіття планети, привернути увагу до його розвитку, а також зміцнити роль рідної мови у світі.  

 Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

І тому, відповідно до плану роботи навчального закладу, сьогодні, 22 лютого українськими філологами Біров О.І. та Гузинець Н.С. відбулися заходи приурочені цій події, та дню народження Лесі Українки, а саме: інтелектуальна гра «Мова – це теж Батьківщина», літературно-мистецька вітальня «Леся Українка – геніальна донька українського народу», поетичний вернісаж «Збережемо наш скарб – рідну мову»

Метою було: донести учням інформацію про заснування Міжнародного дня рідної мови;

формувати знання учнів про шлях становлення рідної мови, прищеплювати і розвивати почуття патріотизму, національної гордості за мову,за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб;

         сприяти збагаченню знань про Лесю Українку, створювати умови для цілісного уявлення про неї не тільки як про митця, громадянина, але й як про жінку, що сподівається на звичайне людське щастя;

виховувати любов до рідної мови, бажання досконало її знати.

Вітаємо всіх, з Міжнародним днем рідної мови.

Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом.

Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України!

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (22.02.2016)
Переглядів: 1232 | Рейтинг: 5.0/2