Головна » Статті » Новини ліцею

28.04.14 р. проведено диспут на тему: "Культурна людина. Яка вона?"

Мета: продовжувати знайомство учнів з нормами поведінки в суспільстві,ознайомити з правилами культури поведінки,  виховувати в них ввічливість, доброту, людяність, чесність.
 

 Епіграф.

Людина повинна бути  розумною, простою, справедливою, сміливою  і доброю.
                                                                                                                                             Паустовський

  Кажуть, культурну людину супроводжують три риси характеру : привітність, вихованість, тактовність.
Насправді поняття про культуру значно ширше і важливіше. Поведінка людини - це її вчинки, справи, висловлювання. Власне, за поведінкою і визначається культура людини. Часто ми чуємо; це людина культурна або це некультурна людина. Тож давайте ми сьогодні розберемося з цим.
-  Що ж таке культура?
(Це акуратність і ввічливість, чуйність і скромність, смак і культура мови. І це не вроджені властивості людини. Людина не народжується з ними, вона набуває їх в процесі життя. Кожен при бажанні може виробити в собі будь-яку рису характеру.)
    Я вважаю, що культура - це щось особливе. І стати культурною людиною справа нелегка. Тут потрібне не тільки бажання, а й постійна праця, наполегливість, воля.
-   Якою повинна бути культурна людина?
   Культурна людина, в першу чергу, повинна бути охайною.
Культурна людина перш ніж щось сказати, подумає. Адже в народі говориться:  " Слово - не горобець, вилетить - не впіймаєш ". Тому в розмові з іншими слід добирати такі слова, якими краще можна висловити свою думку, почуття. Слова ввічливості: прошу, будь ласка, добрий день, до побачення, вибачте і ін., є цінним надбанням людства. Тому всі, при потребі, повинні вживати їх у своєму мовленні.

Пам'ятай ! Самовиховання - головний шлях удосконалення характеру. Не спихай із себе вини за погані вчинки на характер: ти сам його творець.
Щоб стати по-справжньому культурною людиною, треба розширювати свій моральний кругозір, самій сіяти красиве і добре. Як сказав один поет:" Не позволяй душе лениться …Душа обязана трудиться и день, и ночь, и день, и ночь…" Будьте невтомними в пошуку, примноженні і утвердженні прекрасного!
Основні правила поведінки серед людей складалися протягом багатьох віків, закріплювалися в звичаях, освячених народною традицією. Звідси в українській мові слово "звичайний" має одним із значень " той, хто дотримується встановлених, загальновизнаних звичаїв", " вихований". Звичаї, тобто правила поводження, існували на всі випадки життя. Порушення їх вважалося великою провиною і тягло за собою втрату пошани у людей.

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (05.05.2014)
Переглядів: 1675 | Рейтинг: 0.0/0