Головна » Статті » Новини ліцею

День четвертий проведення тижня математики
  1. Година спілкування «Все навколо нас геометрія»

     Учасники години спілкування під ніжну і ласкаву музику, яка огортала їх і навіювала на роздуми, міркування, висловлювали своє бачення про найцікавішу із усіх наук - геометрію. Це була подорож в історію, теорію геометрії, розв’язувались геометричні задачі, зміст яких пов’язаний із їхніми знання з професії.

    Цікаво пройшов етап даного спілкування під назвою «Заморока із бочки». Ми говоримо, що дві паралельні прямі ніколи не перетинаються. Але це не завжди так. Згадали учні, про кого з математиків XIX століття говорили, що він створив свою геометрію, в якій дві прямі перетинаються. Його не визнавали, над ним насміхалися, але в XX столітті йому ставили пам'ятники, за допомогою його теорій ми проникли у космос. Вчені обрахували орбіти руху планет і космічних кораблів.

     Гейм пятий.  Чорний ящик.

     Те, що лежить в цьому ящику і ціле, і роздвоєне. Воно і гостре і тупе одночасно. Ним можна точно виміряти відстань. Воно залишає за собою слід. Воно досить необхідне у математиці. Що лежить у чорному ящику.  )

2. Конкурс «Математика на поетичній орбіті»

Математику і музику іноді розводять до різних полюсів людського знання. Проте мости між математикою і музикою ніколи не були розведеними, бо не можна відділити людський інтелект від емоцій. Скільки музичних творів написано за всю історію людства! А всі вони не що інше, як чергування семи нот. І холодні формули математики не ізольовані від гарячого випромінювання людських почуттів. Усе більше мистецтво стає науковим, а наука — художньою; розлучившись біля підніжжя, вони зустрінуться коли-небудь на вершині. На даному занятті учні проявили свої здібності не тільки з математики, але і художньо-мистецькі:  вони називали пісні, в яких використовуються числа (Назви пісень: «Ой, у полі два дубки», «Жили у ба­бусі два веселих гуси», «Два кольори», «Три танкісти»…)., говорили скоромовки математичного змісту, пригадували прислів’я з математичними термінами, відгадували загадки. Кращі учні нагородженні креслярським інструментом.

     Всі присутні залишились задоволені від проведеного заходу.

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (01.11.2019)
Переглядів: 86 | Рейтинг: 1.0/1