Головна » Статті » Новини ліцею

Екскурсія до Іршавського районного історико-краєзнавчого музею на тему «У пошуках державності предків»

    22 cічня 2020р. група учнів-слухачів секції МАН «Історичне краєзнавство Іршавського району»  ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей (керівник – викладач історії Алмашій М.І.) з нагоди відзначення Дня Соборності України відвідали Іршавський районний історико-краєзнавчий музей, який знаходиться в Будинку дитячої творчості.

     Мета екскурсії здобуття учнями знань з історії та теорії музейної справи, розвивати в учнів інтерес до історії рідного краю, формування в учнів ціннісного ставлення до культурно-історичної спадщини, формувати образ музею, як зберігача предметів культурно-історичного значення.

     Екскурсія розпочалася із центру міста, де здобувачі освіти мали змогу відвідати парк «Ілошва», транспортний міст через річку Іршавка, пам’ятний знак на честь «Небесної Сотні», пам’ятник «Жертв голодоморів», сонячний годинник та символічний герб міста у сквері «Єднання». Знайомство з містом продовжилося у краєзнавчому музеї, де здобувачі освіти  ознайомилися з колекцією музею. Найбільшу зацікавленість викликала експозиції «Гасові лампи», Національний природний парк «Зачарований край», Івана Фірцака-Кротона, відомі люди Іршавщини, стара шкільна парта та експонати привезені із зони АТО.

    В музеї учні наочно  змогли ознайомитися  з матеріальними цінностями  наших предків та сучасників, поринути в історичне минуле пращурів, усвідомити цінність історії нашої держави, зрозуміти вагомість свята Соборності як єдності  української нації.

     Тематично-навчальна екскурсія викликала в вихованців ліцею почуття причетності  до матеріальної і духовної-культурної спадщини  рідного краю, відповідальності за її збереження.

     Неочікуваним для Іршавського музею став подарунок, зроблений керівником групи, викладачем історії Алмашій М.І., яка поповнила музейну експозицію оригінальною гасовою лампою другої половини ХХ ст. та виробами  ручної  роботи.

   Щиро вдячні за цікаву та змістовну екскурсію  директору краєзнавчого музею Іршави  екскурсоводу Світлинцю Андрію Андрійовичу.

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (23.01.2020)
Переглядів: 64 | Рейтинг: 5.0/1