Головна » Статті » Новини ліцею

Екскурсія до літературно-меморіального музею Юрія Мейгеша

21. 10. 2020 року викладач історії Алмашій М.І.  з учнями ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей» для наочного вивчення історії визначних особистостей краю відвідали   літературно-меморіальний музей Ю.В. Мейгеша, створений на базі будинку  культури с. Великий Раковець.

     Музей засновано за ініціативи В.В.Кузана начальника відділу культури і туризму (2005-2011рр.), художнього керівника будинку культури с. Великий Раковець О.Ю.Зеленяк та старанням завідуючої літературно-меморіальним музеєм Ю.В.Мейгеша М.Ю.Алмашій.

       Основний фонд музею налічує більше 550 експонатів письменника.

       Потрапивши в музей, в поле зору відвідувачів потрапляє костюм письменника. На окремих стелажах представлені: грамоти, почесні грамоти, подяки за сумлінну працю в громадському житті та на літературній ниві. Слід зазначити, що в  музеї є вітальні адреси з нагоди ювілеїв Ю.В. Мейгеша від відомих письменників. Численна кількість газетних статей, де друкувався письменник.

      Також серед експонатів  музею можна побачити: стіл, друкарську машинку, картину «Моє село», яку написав письменник, а також домашню бібліотеку  письменника, де представлені книги українських і зарубіжних класиків.

       Великою цінністю серед експонатів є значки та медалі, якими нагороджено Юрія Васильовича за успішну роботу на літературній ниві.

        Не менш важливими експонатами музею є статті, оповідання, повісті, романи, які вийшли з під пера письменника, а також рецензії на його твори.

          Також є багато документів, військовий квиток (1973р.), посвідчення Юрія Васильовича, як позаштатного співробітника ОПВР та численна кількість інших, це і рукописи, листи, запрошення, багато фотографій, які представленні на стендах. А також багато вирізок із газет в яких іде мова про життя і творчість Мейгеша.

        Це неповний перелік того, що можна побачити.

        Слід зазначити, що всі експонати в музеї Ю.В.Мейгеша є оригіналами.

        Викладач Алмашій М.І. подарувала в фонд музею роман «Стихія» Ю. Мейгеша. Оскільки в  романі «Стихія» Ю. Мейгеш знову підступає до невідступної своєї проблеми, але формулює її трохи інакше: високе чи нице водить людиною, коли вона покидає рідні краї, щоб потім усе життя думати про них? Розгнуздана в першій половині 80-х років боротьба з так званим дисидентством і безглузда критика «їхнього» (заокеанського) способу життя частково відлунювали й у цьому романі письменника, але залишилось у ньому місце й для справді людських, художньо повноцінних роздумів про обрану проблему.

         Дякуємо за професійно організовану екскурсію Марії Алмашій.

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (21.10.2020)
Переглядів: 127 | Рейтинг: 3.7/3