Головна » Статті » Новини ліцею

Година спілкування « Тільки пам’ять не сивіє» (до 71 річниці визволення України від німецько – фашистських загарбників).

 

    Мета: поглибити знання учнів з історії Другої світової війни. Виховати любов і повагу до історії України, ветеранів і учасників війни. Формувати у дітей почуття гідності, доброти, милосердя.

       В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, якізагинули в боях за визволення  України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччинипід час окупації. Фашистами цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Та все це не зламало наш народ, а лише надало йому сил здолати ворога.

        В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків. Протягом вересня-жовтня 1943 року тривала героїчна битва за Дніпро та визволення Києва від гітлерівців. У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.

      Дорогою ціною дісталася нам Перемога. Минатимуть роки, змінюватимуться люди, покоління і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків того страшного лихоліття, але пам’ять про них житиме вічно!

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (28.10.2015)
Переглядів: 2091 | Рейтинг: 2.0/1