Головна » Статті » Новини ліцею

«Я розмовляю українською, бо…» до Міжнародного дня рідної мови

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Цей день не стільки свято, як спосіб нагадати про значення рідної мови в житті кожного народу. Українці повинні навчити своїх дітей розуміти значення цього дня, бо це працюватиме на майбутнє держави; це буде гідним пошануванням полеглих за неї. Український філософ Іван Огієнко влучно висловився, що мова – це національна ознака. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

Традиційно,  відзначають Міжнародний день рідної мови  й у стінах нашого ліцею. Здобувачі освіти ознайомилися з історією цього свята та його світовим значенням, а після перегляду відеоматеріалів обговорювали проблем які їх цікавили, а саме: значення рідної мови для народу, сприйняття українців у світі через мовне питання. Але найголовнішим було питання сприйняття рідної мови громадянами України.

Також Здобувачі освіти долучилися до  незвичного флешмобу, де мали змогу залишити свій відгук на питання «Я розмовляю українською, бо…». Відповіді були оригінальними, цікавими та щирими. Але всі вони підтвердили, що для наших ліцеїстів рідною мовою є саме українська, бо «це мова моїх батьків», «мова моєї держави», «якщо ми не будемо говорити українською мовою – вона зникне». Навіть відома поетеса Ліна Костенко запевняє, що «нації помирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову».

Родзинкою цього дня стала інтелектуальна гра «Чи знаєте ви рідну мову?», під час якої викладачі Наталія Гузинець та Оксана Біров у незвичній ігровій формі перевірили теоретичні знання та практичні навички здобувачів освіти з української мови, спонукали їх до творчої праці; розвивали уміння застосовувати знання в незвичних ситуаціях; виховували повагу до барвистого рідного слова, а найголовніше - бажання самовдосконалюватися.

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (22.02.2022)
Переглядів: 197 | Рейтинг: 5.0/1