Головна » Статті » Новини ліцею

«Хто попереджений – той захищений» ( до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом )

         Всесвітній день боротьби зі СНІДом  став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою  можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. З цією метою, у нашому ліцеї під гаслом «Хто попереджений – той захищений» проведено ряд заходів.

День боротьби зі СНІДом проголошено Всесвітньою організацією охорони здоров’я та вперше відзначено 1 грудня 1988 року. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди  з вірусом імунодефіциту можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

         Медична сестра ліцею, Буковецька В.І. провела з підлітками лекцію «Хто попереджений – той захищений», під час якої проінформувала здобувачів освіти про проблему ВІЛ/СНІДу, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (безпечна сексуальна поведінка, ведення здорового способу життя тощо), виховати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей у суспільстві. На закінчення проведено акцію «СНІДу – Ні!», за допомогою червоної стрічки, де стрічка – це символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі і надії на майбутнє без ВІЛ.  Викладач  української мови та літератури Біров О.І. організувала  просвітницьку конференцію «СНІД: подумай про майбутнє та обери  життя».

         Практичний психолог, Дорчинець В.П., провела тренінг «СНІД –право вибору», під час якого здобувачі освіти мали змогу обрати свої варіанти  поведінки щодо здорового способу життя, поповнили свої знання про попередження захворювання ВІЛ/СНІД, тощо, а також виконали ряд вправ «Міфи і факти про ВІЛ/СНІД», «Аркуш із секретом», «Найдорожче в житті» та інші.

         Бібліотекар, Доброва  О.П. організувала  пізнавальну виставку літератури про СНІД та здоровий спосіб життя.

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (01.12.2021)
Переглядів: 77 | Рейтинг: 5.0/1