Головна » Статті » Новини ліцею

«Ми не маємо права забути» (до 89-ї річниці Голодомору в Україні)

        «Ми не маємо права забути» – саме під таким гаслом відбуваються  пам’ятні заходи у  ДПТНЗ «Білківський ПАЛ» з нагоди 89-ї річниці Голодомору в Україні

Сьогодні, коли від початку голодомору минуло десятки років, ми не маємо права забувати народне слово правди і довічного прокляття, послане на голови катам. Бо це слово здолало смерть, аби дійти до нас, збудити в наших серцях пам’ять про мільйони безвинно замучених предків і застерегти від повторення страшних помилок.

Трагічні події 1932 – 1933 рр. вписали чорну й ганебну «славу» тоталітарної держави в життя українського народу навічно. Пам’ять про ті часи вкарбувалась у свідомість наших співвітчизників назавжди, вона болем проймає серця людей, є насправді невмирущою і передаватиметься з покоління в покоління.

25 листопада  відбулась імпреза-реквієм вшанування пам’яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках «Кривава ціна українського хліба 20-30 років», яку підготувала викладач української мови та літератури Біров О.І.

Здобувачі освіти переглянули документальні відео та фотоматеріали, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку. Наприкінці заходу учні хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років. В цю мить кожен замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних…

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (26.11.2021)
Переглядів: 147 | Рейтинг: 0.0/0