Головна » Статті » Новини ліцею

Практичне заняття «Поважаймо один одного»

02.03.2021 року у гуртожитку ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей» вихователем Целлер Н.О. було проведено практичне заняття «Поважаймо один одного».

Мета заняття: донести до учнів ( батькам теж задуматися), чому травля(приниження, насильство,образи) – це погано.

Хід заняття

Перед початком бесіди я взяла дві яблока, вони практично були одинакові: одинаковий колір, ромір теж. З самого початку бесіди я спитала учнів: «Чим відрізняються ці яблока?». Вони промовчали, тому що дійсно різниці між ними не було.

Тоді я взяла одне із яблук і, звертаючись до нього сказала: «Ти мені не подобаєшся! Ти противне яблуко!» Після чого я кинула фрукт на землю. Учні дивились на мене, як на неповну розуму.

Потім я дала яблуко одному із них і сказала: «Знайди в ньому щось таке, що тобі не подобається і теж кинь на землю». Учень послушно виконав прохання. Після цього я попросила передати яблуко далі.

Треба сказати, що учні легко находили в яблуці якісь недоліки: «Мені не подобається твій хвостик!», «У тебе тверда шкірка!»  і т.д. – говорили вони і кожен раз кидали яблуко на землю.

Коли фрукт повернувся до мене, я ще раз спитала про те, чи бачать вони яку-небуть різницю між цим яблуком і другим, яке весь час лежало у мене на столі.

Учні знову були в непорозумінні, адже, не дивлячись на те, що ми постійно кидали його на землю, якихось зовнішніх пошкоджень воно не отримало і виглядало воно практично так, як і друге.

Тоді я розрізала обидва яблука. Те, яке лежало на столі, було білосніжне в середині, воно всім дуже сподобалось. А друге виявилось в  середині коричневим, покрите «синяками».

Я сказала: «Учні, а це ж ми його зробили таким! Це наша вина!» Наступила гробова тишина. Через хвилину я продовжила: «Так саме трапляється і з людьми, коли ми їх принижуємо, обзиваємо. Зверху по них практично нічого не видно, але ми наносимо їм велику кількість внутрішніх ран!».

До моїх учнів ще ніколи нічого не доходило так скоро. Всі почали ділитися своїм життєвим досвідом, наскільки їм неприємно, коли їх обзивають, принижують. Як же приємно, що мої зусилля не були потрачені марно.

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (03.03.2021)
Переглядів: 63 | Рейтинг: 5.0/1