Головна » Статті » Новини ліцею

«Рідна мова – коріння нації, яке ми повинні берегти»

Чужу мову можна вивчити за шість років,

а свою треба вчити все життя

Франсуа Вольтер

Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

І тому, у кабінеті української мови та літератури, відбувся конструктивний діалог між викладачами-філологами Гузинець Н.С. та Біров О.І. з учнями на тему «Рідна мова – коріння нації, яке ми повинні берегти», під час якого присутні дійшли висновку, що мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності.

А на завершення зустрічі учні прослухали експрес уроки Олександра Авраменка, завдяки яким підсумували свої знання. Після цього викладачі побажали учням щастя, добра та нових здобутків в імя України!

 

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (22.02.2019)
Переглядів: 48 | Рейтинг: 5.0/1