Головна » Статті » Новини ліцею

Урок патріотизму «Ціною життя»

      Першим важко, ви ж були найперші,

Із вогню та в полум’я шугали,

Не до подвигів і не до звершень –

Ви ж собою людство заступали.

        14  грудня в  День ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в ДПТНЗ «Білківський ПАЛ» викладач історії Алмашій М.І. в групі  ЕМ-33 провела урок патріотизму «Ціною життя».
       Захід мав на меті  закріпити знання здобувачів освіти про чорнобильську трагедію, ознайомити з біографіями пожежників, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, впроваджувати елементи екологічного виховання, розвивати почуття вдячності, вшанування подвигу.

       Згадуючи трагічний період нашої історії здобувачі освіти переглянули  документальний фільм про учасників ліквідації наслідків аварії, які мешкають в Закарпатській області, ознайомились  з книжковою виставкою «Чорнобиль …Трагедія… Пам'ять».

       Вихованці створили інформаційний плакат «14 грудня - День ліквідаторів ЧАЕС», де  розмістили тематичні зображення.

        Актуальним на уроці був плакат «Ліквідатор ЧАЕС»  створений Куруцем О., учнем групи ЕМ -23, який  розкриває любов і повагу до своєї Батьківщини – України, почуття глибокої поваги до людей, які ціною власного життя та здоров’я захищали Україну від наслідків аварії на ЧАЕС.

        Викладач акцентувала увагу на тому, що ліквідатори -  люди, які за обов'язком служби взяли участь у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи. Це люди різних національностей, професій, різного віку. Біда їх об'єднала, і де б вони не народилися, у яких краях не мешкали — у їхньому життєвому паспорті значиться прописка «Чорнобилець».

       Висловлюємо велику пошану ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Низько схиляємо голови перед тими, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий обов'язок перед рідною землею і перед рідним народом – зупинив ескалацію катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів сусідніх і не сусідніх держав. Їхній подвиг є яскравим свідченням того, що лише ми самі, спроможні відвести біду від нашого дому, від кожного мешканця нашої землі і наших нащадків. Низький уклін пам'яті тих, хто не дожив до цього дня. Обов’язок кожного з нас – пам’ятати про це й підтримувати тих, до кого у сім’ю прийшла чорнобильська біда.

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (15.12.2020)
Переглядів: 96 | Рейтинг: 5.0/2