Головна » Статті » Новини ліцею

З 03.11 - 07.11.14р. проводиться Тиждень української писемності та мови

План проведення

Тижня української писемності та мови

                                                                             Понеділок 03.11.2014 року

       Уже традиційно у перші тижні листопада в нашому ліцеї урочисто проходить Тиждень української писемності та мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

       Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години тощо. Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Тема тижня :  «Дивуєшся дорогоцінності мови нашої: в ній що не звук,
то  подарунок,  все  крупно,  зернисто, як самі  перла»
М. Гоголь

Девіз тижня.  Учися чистоти і простоти
                       І, стоптуючи золотавий килим,
                        З людиною по-людськи говори,
                       Із серцем щирим, добрим, не спесивим.

  1. Святкова лінійка до відкриття Тижня української писемності «Від Нестора Літописця до ХХІ століття».

3 листопада пройшла тематична лінійка, на якій урочисто оголошено про відкриття Тижня української писемності та мови, ознайомлено з основними заходами. А також учні розповіли про заснування Дня української писемності та мови, якому й присвячено проведення предметного тижня з української мови.

       2. Книжкова виставка «Український словоспів».

Спільно зі ліцейною бібліотекою викладачі-словесники підготували виставку найбільш актуальної літератури про українську словесність «Український словоспів».

З неї можна було дізнатись про видатних учених-філологів (любителів слова), ознайомитися з кращими роботами учнів ліцею на мовну тематику.

                                        Відповідальний: бібліотекар Доброва О.П.

        

 

 

Вівторок 04.11.2014 року

 

  1. Конкурс читців-дикламаторів «Диво калинове – чари барвінкові».
  2. День української вишиванки.
  3. Конкурсно-розважальна програма для І-го курсу «Шануймо рідне слово».

Конкурс на кращого читця-декламатора

«Диво калинове – чари барвінкові»

Українці – щасливі люди… Саме так можна стверджувати про народ, який дав світовій культурі таких великих письменників та поетів як Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Тарас Шевченко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Іван Франко та багатьох інших. Вірші, повісті, романи, створені видатними українцями, від початку свого написання хвилюють людські розум та душі, формують світогляд нації.

В конкурсі на кращого читця поезій українських поетів, а також поезій, складених учнями, який проводився, звучали вірші, в яких прославлялась рідна мова, її багатство і краса.

В нашому ліцеї вперше проходив день української вишиванки. Приємним був той факт, що викладачі відгукнулися і підтримали цю пропозицію.

У наполегливій боротьбі та захоплюючій атмосфері конкурсно-розважальна програма «Шануймо рідне слово», де перемогу здобула команда групи ЕГЗРК-12 під назвою «Дивослово» . Цей лінгвістичний турнір був проведений викладачем української мови Біров О.І.

Середа 05.11.2014 року

  1. День відкритих дверей «Гостинно запрошуємо на урок» (кабінет української мови та літератури № 8 та кабінет № 7).
  2. Інтелектуальний конкурс «Це мова моя, це мова моєї країни!».

Середу 5 листопада було оголошено Днями відкритих дверей «Гостинно запрошуємо на урок», коли можна було відвідати будь-який урок з української мови чи літератури.

 

Четвер 06.11.2014 року

 

  1. Перший етап XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

6 листопада у День української писемності та мови у нашому ліцеї стартував перший етап Всеукраїнського конкурсу знавців рідної мови з метою  утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

 

 

П’ятниця 07.11.2014 року

 

  1. Літературно-музична композиція «Ми пам’ятаємо вас, нащадки Прометея».
  2. Підведення підсумків, нагородження переможців та активних учасників тижня.
Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (03.11.2014)
Переглядів: 1538 | Рейтинг: 5.0/1