Головна » Статті » Новини ліцею

з 20.10 - 24.10.14 року в ліцеї проводиться тиждень історії

 

План заходів:

  1. Виховна година: «Наша сила в єдності» (20. 10.14.  в групі ЕМ – 33).

 Виховний захід спрямований на виховання любові до своєї Батьківщини, піднесення патріотичного духу серед підлітків.

Під час виховного заходу ліцеїсти згадують нещодавні та вже минулі події, що відбувалися на території України. Учні розширюють знання про природно-ресурсний потенціал та вигідне географічне положення нашої держави. Цікаві факти про українську мову, пісню, танок, культуру та традиції не залишають байдужим жодного глядача. На прикладах відомих українців про величезний внесок у розвиток світової науки, культури, спорту в дітей формується прагнення у до досягнення життєвих цілей.

Учні усвідомлюють необхідність збереження та подальший розвиток культурних надбань українського народу; необхідність толерантного ставлення до меншин, що проживають на території нашої країни; необхідність збереження єдності та територіальної цілісності України. Розширюється кругозір і обізнаність учнів про рідну країну.

Використовуються різноманітні форми роботи з аудиторією. Серед них: показ відеороликів, вікторина. 

2. Усний журнал: «Значення геральдики населених пунктів Іршавщини» (21. 10.14.  в групі ЕМ – 23)

3. Ігрова шоу-програма: «Міс Історія» (22. 10.14.  в групі ЕГЗ –32)

 

22.10.14.  в групі ЕГЗ – 32 в рамках тижня історії була проведена  ігрова шоу-програма: «Міс Історія».

Одним із головних досягнень ХХ століть стала абсолютно нова роль жінки у світі. Вона перетворилася на героїню яка керує долею і не лише своєю.

За всіх часів і в усіх народів жінка уособлювала затишок родинного вогнища: народження й виховання дітей, збереження родовідних традицій та обрядів, привітність і лад в оселі. Її безмежна любов, ніжність і тепло душі надихали чоловіків на  подвиги, наснажували високістю думок поетів і філософів, працьовитістю, героїзмом - князів і воїнів. Та над усе жінка була й залишиться уособленням родинного затишку, своєрідним оберегом духовних цінностей.

В конкурсах програми «Жінки в міфах, легендах, переказах, літературі,  історії», «Вгадай історичну особу»,  «Перлини думки» - учні отримали можливість познайомитися з біографіями: Роксолани, княгині Ольги, Клеопатри, Коко Шанель, Індіри Ганді, Агнес Гонджа Бояджіу ( Мати Терезія),  Маргарет Тетчер тощо.

Шоу-програма має на меті сприяти розвитку пізнавальних інтересів і здібностей учнів, формуванню естетичної культури, вихованню поваги до жінки, спонукати до самовдосконалення історичному розвитку. 

4. Конкурс-етнографів: « Рідний край у легендах та піснях» (23. 10.14. в групі ЕМ-13)

23. 10.14. в групі ЕМ -13  проведений  Конкурс-етнографів: «Рідний край у легендах та піснях»

Метою конкурсу є відродження та збереження традицій і обрядів, що побутували у мешканців сіл Іршавщини.

Краєзнавці ліцею як істинні нащадки своїх  трудолюбивих батьків, вивчають та досліджують різні об’єкти  природи, культури, історії краю, вивчають звичаї, обряди, традиції  нашого краю і дають їм нове життя, життя в незалежній Україні.

Основним завданням конкурсу є вивчення та практичне знайомство з джерелами автентичної історії рідного краю, пошук та залучення до вивчення минулого пращурів, посилення впливу традиційного народного мистецтва для духовного та естетичного збагачення українського народу.

Учні  оформили презентацію на тему: «Історія Іршавщини в фотографіях».

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

5. Конференція: «Учасники АТО - їх життя приклад  для молоді України» (24. 10.14.  в групі МШ – 31)

ДЕТАЛЬНІШЕ...

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (23.10.2014)
Переглядів: 1029 | Рейтинг: 3.7/3