Головна » Статті » Новини ліцею

Звіт про проведення тижня математики

        Відповідно до плану роботи ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей» та з метою підвищення інтересу до вивчення математики, популяризації математичних знань, розвитку кмітливості та винахідливості, логічного мислення, уваги, швидкості реакції та пам’яті,  формування вміння приборкувати  хвилювання, зосереджуватись, діяти раціонально з 28 жовтня по 1 листопада 2019 року було проведено тиждень математики. Для тих, хто забажав увійти в її казковий світ і опанувати його таємниці, викладачі математики О.П. Воробканич та М.І. Сочка підготували різноманітні заняття, конкурси, розваги, цікаву інформацію тощо. Адже, як писав геніальний французький математик Блез Паскаль: «Предмет математики настільки серйозний, що не варто пропускати нагоди зробити його трохи цікавішим».

 

       28 жовтня 2019 року відбулося відкриття тижня математики. Перед учнями виступила викладач математики О.П. Воробканич, яка ознайомила учнів з планом роботи на цілий тиждень. Цікаво і змістовно було переглянуто і обговорено педагогічну презентацію з теми  «Із життя великих математиків», а також викладач М.І. Сочка провів вправу «Картографування думок»,  де кожен учень продумав, хто зображений на портреті  і дав коротку характеристику вченого математика. За кращу відповідь Бебешко Віталій нагороджений креслярським інструментом.

 

       29 жовтня 2019 року – другий день тижня математики. Цього дня було проведено практичну роботу з розвязування цікавих математичних задач у розвязках і міркуваннях. Проведено практичну роботу у формі конкурсу, де враховувалась швидкість розв’язання, оформлення задач, правильність і спосіб її розв’язання. До даного конкурсу було використано як епіграф вислів М.О. Митропольського про те, що сила математики – в її практичному застосуванні.

     Вiд якостi, глибини i обсягу знань якими оволодіває підростаюче покоління, значною мiрою залежить дальший прогрес нашого суспільства. І тому сьогодні актуальною стає проблема навчити учнів мислити, розв’язувати задачі не лише стандартнi, але і такі, що вимагають певної незалежності мислення, творчих пошуків, оригiнальностi, винахiдливостi.

В таких задачах учні не знають заздалегідь нi способу їх розв’язання, нi того, на якому навчальному матерiалi ґрунтується розв’язання. Щоб виконати таку вправу, треба всебічно врахувати взаємозв’язки між даним i шуканим, правильно оцінити окремі компоненти завдання, поданого в нестандартний формі, зрозуміти властивості величин та залежностi мiж ними, якi безпосередньо  не зазначені в умовi, але випливають з певних закономірностей, причинних залежностей.

     Задачi логічного спрямування стимулюють учнів до активної розумової дiяльностi, до творчого пошуку, розвивають логічне мислення, кмiтливiсть, комбiнаторнi здiбностi, а головне — сприяють усвідомленню математичних закономірностей, формуванню навичок свідомого вибору дiй, практичних умiнъ i загалом підвищують культуру мислення.

       Сильніші учнi з інтересом розв’язують такi задачi, виявляють творчу самостiйнiсть, насолоджуються радістю перемоги. А емоцiї, викликанi розв’язуванням нестандартних творчих задач, пережитi людиною в шкільному вiцi, можугь пробудити у неї смак до розумової дiяльностi, залишити свiй слiд в розумі i характерi людини на довгi роки, а може бути, i на все життя.

 

     Відповідно до плану проведення тижня математики 30 жовтня 2019 року проведено дискусію «Математика про шкідливість куріння». Метою дискусії було: виховання  негативного відношення учнів до паління. Через сатиру та гумор показати пагубний вплив паління на організм. Допомагати  учням розвивати в собі звичку до здорового та творчого способу життя. На конкретних прикладах показати пагубний вплив на організм людини нікотину. Епіграф до  дискусії були такі слова:

Життя короткочасне, як зорепад.

Дуже часто йдеш невпопад,

Ритм земний не зумівши відчути,

Важко й самотньо нам бути!

Та заклик Господа хай буде із тобою:

Живи в гармонії з Природою й собою.

                                                                                       М. Зайцева

       Учні ознайомились із цікавою інформацією, яку готували викладачі і самі ж учні, переглянули презентацію  про шкідливість куріння та ознайомились із заходами, які необхідно зробити, щоб покинути курити. Учасники дискусії довідались, що ті, хто почав палити до 15 років, у 5 разів частіше помирають від раку, ніж ті хто став курцем після 25. 15 листопада Міжнародний день відмови від тютюнопаління, тому дана тема є надзвичайно актуальною. Ми сьогодні, закликаємо всіх сказати: Ні" палінню! "Ні" огидній цигарці! "Ні" тютюновому диму! Ми за чисті легені! Ми за чисте повітря! Ми за чисту від тютюну планету! Ми за здоровий спосіб життя!

      Учні показали хорошу активність при проведенні  практичного етапу дискусії.  Сподіваємось, що дана розмова стане для них доброю порадою, адже ніхто з них не був байдужим. 

  Викладачі дали учням кілька порад, які вони уважно вислухали.
1. Визначте точну дату. Якщо ви твердо вирішили розпрощатися з цигарками, визначте дату, коли кинете курити. Інакше ви будете відкладати цей день без кінця.

2. Відвикайте поступово. Деякі люди зав’язують із курінням не за один день. Вони починають купувати по одній пачці цигарок замість блоку, підраховують, скільки викурили за добу і намагаються зменшити цю кількість.

3. Пан або пропав! Для людей із сильною волею часто виявляється дієвим абсолютно протилежний метод – вони спалюють усі мости і відгороджують будь-які шляхи до відступу, відмовляючись від шкідливої звички тут і зараз. Щоправда, цей спосіб має один негативний бік – неприємні прояви абстинентного синдрому, – зате він швидкий і однозначно визначає ваш статус як некурця.

4. Будьте готові до синдрому абстиненції. Абстинентний синдром – явище неминуче. Але слід пам’ятати, що всі труднощі тимчасові і їх можна перебороти. Будьте готові до порушень сну, кашлю, роздратованості й інших малоприємних проявів абстиненції.

5. Пийте багато води. П’ючи воду, ви допоможете організму швидше вивести нікотин і зменшити ефект ломки. Вітамін С сприяє розрідженню мокротиння у ваших легенях і допомагає позбутися кашлю курця.

6. Вам слід проводити менше часу в «курилці» з друзями, які все ще палять.
7.Використовуйте препарати проти паління. Існує величезна кількість препаратів, які допоможуть вам кинути палити: від нікотинових пластирів,  жувальних гумок і льодяників до назальних спреїв.

8. Відвідуйте заходи проти паління, почитайте сайти і поспілкуйтеся на форумах із однодумцями, спитайте поради у знайомих, яким вдалося кинути курити.

    9. Ніколи не здавайтесь. Переваги для здоров’я, що їх ви отримуєте,    зав’язавши з цигарками, величезні. Якщо ви зірвалися, зберіть волю в кулак

              Отже, можна зробити висновок: позбутися залежності важко, але завдяки наполегливості ви зможете стати сильнішим за цигарку

 

           31 жовтня 2019 року проведено годину спілкування «Все навколо нас геометрія»

Учасники години спілкування під ніжну і ласкаву музику, яка огортала їх і навіювала на роздуми, міркування, висловлювали своє бачення про найцікавішу із усіх наук геометрію. Це була подорож в історію, теорію геометрії, розв’язування задач геометричного змісту і професійного спрямування.

Цікаво пройшов етап даного спілкування під назвою «Заморока із бочки». Ми говоримо, що дві паралельні прямі ніколи не перетинаються. Але це не завжди так. Згадали учні, про кого з математиків XIX століття говорили, що він створив свою геометрію, в якій дві прямі перетинаються. Його не визнавали, над ним насміхалися, але в XX столітті йому ставили пам'ятники, за допомогою його теорій ми проникли у космос. Вчені обрахували орбіти руху планет і космічних кораблів.

Сподобалась учням і гра з «чорним » ящиком, у якому лежали предмети, що відносяться до геометрії, а їм необхідно було їх відгадати після загадкової презентації. Кращим на даному етапі виявився учень групи ЕМ – 23 Звонар Руслан.

       Цього ж дня було проведено конкурс «Математика на поетичній орбіті».

Математику і музику іноді розводять до різних полюсів людського знання. Проте мости між математикою і музикою ніколи не були розведеними, бо не можна відділити людський інтелект від емоцій. Скільки музичних творів написано за всю історію людства! А всі вони не що інше, як чергування семи нот. І холодні формули математики не ізольовані від гарячого випромінювання людських почуттів. Усе більше мистецтво стає науковим, а наука — художньою; розлучившись біля підніжжя, вони зустрінуться коли-небудь на вершині. На даному занятті учні проявили свої здібності не тільки з математики, але і художньо-мистецькі: вони називали пісні, в яких використовуються числа (Назви пісень: «Ой, у полі два дубки», «Жили у ба­бусі два веселих гуси», «Два кольори», «Три танкісти»…)., говорили скоромовки математичного змісту, пригадували прислів’я з математичними термінами, відгадували загадки. Кращі учні нагородженні креслярським інструментом, а саме: учень групи ЕМ – 33 Матіко Юрій, учень групи ЕМ – 23 Береш Петро.

Всі присутні залишились задоволені від проведеного заходу.

 

 1 листопада 2019 року – підведення підсумків проведення тижня математики. У рамках проведення Тижня математики в ліцеї відбувся конкурс математичних стінгазет та наочних посібників. Журі розглянуло подані на конкурс творчі доробки груп та окремих учнів. Визначення переможців проходило шляхом незалежного оцінювання за такими номінаціями: зміст, оригінальність, дизайн. І ось результат: - І місце посіла математична стінгазета учнів групи ЕМ-13 – 20 балів; ІІ місце посіла математична газета учнів групи ЕМ-23 – 15 балів; ІІІ місце посіла стінгазета групи ЕГЗ-32 – 12 балів. Результати конкурсу на кращий наочний посібник: І місце – Матіко Юрій, учень групи ЕМ-33; ІІ місце – Савко Віктор, учень групи ЕМ – 23, ІІІ місце – Матіко Сергій, учень групи ЕМ – 23. Заохочувальний приз отримав Звонар Руслан, учень групи ЕМ – 23. І дійсно, цей день дуже добрий, бо протягом тижня учні демонстрували свої знання з математики, а сьогодні — підведено підсумки. Голова журі нагородила грамотами та цінними подарунками кращих учнів з усіх груп та відзначила окремо особливо активних учасників, які отримали призи – креслярські інструменти, зошити, ручки, цікаві книжки з математики.

     Тиждень математики дав змогу залучити до позакласної роботи багатьох учнів усіх груп, розкрити їхні потенційні здібності, підвищити рівень математичної культури, розвити пізнавальний інтерес учнів, розширити їх кругозір, показати роль математики в їх професії та науково-технічному прогресі і в розвитку інтелектуального потенціалу країни. Кожен день тижня математики був насичений конкретними заходами. Усі переможці математичних заходів, крім позитиву, отримали також оцінки з предмету.

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (05.11.2019)
Переглядів: 77 | Рейтинг: 0.0/0