Головна » Статті » Новини ліцею

Звіт тижня історії (21-25.10 2019 )

Згідно з планом роботи Білківського професійного аграрного  ліцею та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення історії, поглиблення знань здобувачів освіти  з історії, виховання патріотизму, любові до рідного краю, підготовки учнів до майбутньої професії, було проведено ряд заходів.

Відкриття тижня історії відбулося 21 жовтня. Викладач історії Алмашій Марина Іванівна  в групі ЕГЗРК–22 усний журнал «Історія – це ліхтар у майбутнє, який світить нам з минулого» (Слайд 1-2).

Основна мета заходу - ознайомити учнів з актуальністю вивчення історії, формувати громадянську і загальнокультурну  компетентності знань про свою Батьківщину, виховувати в учнів почуття відповідальності за знання історії нашої країни, історичних фактів, щоб бути захищеним від ідеологічних впливів та історичних непорозумінь.

Під час заходу учні за допомогою методу «Руйнування історичного міфу» - «Степан Бандера і Нюрнберг. Фашист чи антифашист?» розвинули вміння знаходити історичні аргументи руйнування  радянської ідеології за допомогою праць Ярослава Сватка та Володимира В’ятровича. Наведені та проаналізовані документи учнями та викладачем  привели до висновку, що ніякого засудження Степана Бандери чи українських націоналістів на Нюрберському процесі не було.

Завдяки методу «Зареєструй мене в Facebook - Степан Андрійович Бандера» учні інноваційним методом вивчили біографію  провідника українських націоналістів.

Таким чином,  учні  сформували вміння  розбиратися в «білих плямах» історії України, аналізувати  історичні  міфи, критично ставитися до джерел інформації.

22 жовтня в рамках тижня історії викладач історії Алмашій М.І. в групі ЕМ-13 провела  п’єсу «Вибух Першої світової війни» (Слайд 3-4).

Позакласний захід даної форми відбувався за умов постійної активної взаємодії всіх учнів, передбачав моделювання життєвих ситуацій, використання рольових ігор, спільне вирішення проблем на основі аналізу ситуації.

Драматизація історичних подій Першої світової війни – це один із способів передати історичну інформацію учням. Учні мали нагоду не тільки отримати інформацію, а й зіграти роль та взяти активну участь  в освітньому процесі, виявляючи свої здібності  в нетрадиційній формі.

Прослухавши п’єсу, учні заповнили таблицю «Міжнародні відносини напередодні Першої світової війни». Учні-учасники та учні-спостерігачі обговорили  шляхи миру, які держави могли найшвидше розпочати війну  і чому саме вони.

Кожна держава-учасник п’єси мала характерні особливості. На підлозі на намальованій контурній карті Європи 1914 р. всі держави-учасниці займали відповідні місця.

Конкурсний проект: «Опис історичного роману» захопив увагу учнів, які отримали можливість на основі історичного сюжету, який відтворює у художній формі певну епоху та період історії, поринути в реалії головних героїв твору та уявно побачити їхнє життя. В історичному романі історична правда поєднується з художньою правдою, історичний факт — з художнім вимислом, справжні історичні особи — з особами вигаданими, вимисел уміщений в межі зображуваної епохи.

     Перемогу в проекті отримала Вашкеба Вікторія учениця групи МШ ЛП -31 за роман Івана Багряного «Тигролови».

       Учні  разом з викладачем створили  інформаційно-історичний вісник «У світі історії», де відобразили   найцікавіші сторінки   історичних таємниць (Слайд 5).

    У рамках тижня відбувався конкурс  стіннівок «Миру тобі Україно», де взяли участь всі бажаючі учні, перемогу отримали найзавзятіші (Слайд 6):     

  • Куруц Олександр Михайлович з групи ЕМ – 13, робота «Протистояння миру та війни» (Слайд 7);
  •  Заболотний Олег Ігорович група 22 ЕГЗ РК , малюнок – «Солдат»(Слайд 8);
  • Яцканич  Юрій Васильович група  ЕМ -23, малюнок «Козак» (Слайд 9);   
  •  Фурдь Михайло МШ ЛП -31 малюнок – «Захищаємо Україну» (Слайд 10).

         23 жовтня учні групи ЕГЗ РК – 12 створили  фото- коладж: «Перша світова війна», де відобразили найважливіші факти Першої світової війни (Слайд 11).

             24 жовтня  в рамках тижня історії проходили  веселі перерви: «Пограємо в історію» - конкурс кросвордів, ребусів, головоломок (Слайд 12- 13).

       Учні в довільній атмосфері розгадували цікаві питання історії, розвивали вміння і навички працювати при великій авдиторії, підвищили рівень  навчальної комунікабельності.

        Захід даної форми сприяє виникненню в учнів зацікавлення до вивчення історії.

        24 жовтня 2019 р. викладач  історії Алмашій Марина Іванівна  в групі ЕМ – 23 провела семінар «Духовні скарби рідного краю» (Слайд 14-15).

       Основна мета цього заходу ознайомити учнів  з визначними місцями рідного краю;  формування національної самосвідомості  і людської гідності до рідної землі, свого народу; залучити учнів до духовної спадщини свого народу; зацікавити їх вивченням і дослідженням  історії рідного села або міста, його традицій, звичаїв.

       Відчуття реальності – віртуальної подорожі  рідним краєм передали цікаві доповіді учнів,  презентація «Духовні скарби рідного краю», фільм – «Закарпаття. Західні ворота України».

      Огляд періодичної преси – «Тільки факти», допоміг учням підготувати тиждень історії (Слайд 16).

       Тиждень історії в ліцеї завершився. Та не закінчилася ретельна щоденна підготовка до такого свята - звіту, яка чекає на всіх учнів наступного року. Тож, вперед, за новими успіхами в навчальному році

 

 

 

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (28.10.2019)
Переглядів: 101 | Рейтинг: 5.0/1