Головна » Статті » Новини ліцею

Звіт Тижня української писемності та мови

                Згідно плану роботи ДПТНЗ «Білківський ПАЛ» з 5 листопада по 9 листопада проходив Тиждень української писемності та мови,  який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати память про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Основна мета Тижня: донести до учнів красу і багатство рідної мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; сприяння самореалізації кожного учасника, задіяного у програмі Тижня; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Розпочався Тиждень з  міні-конференції «Сьогодення української мови у нашій державі», де викладач української мови та літератури Біров О.І. ознайомила присутніх із планом роботи та  основними заходами цього Тижня, а учні презентували свої  дослідницькі роботи, щодо  функціонування мови.

Також учні нашого ліцею відвідали віртуальну екскурсію «Від наскельних малюнків до книжкових шедеврів», де мали можливість познайомитися з першими  письмовими  згадками.

А під час поетичної естафети, не тільки учні, а й викладачі та майстри виробничого навчання, мали змогу прочитати кращі поезії видатних письменників України про мову.

 Також учні мали змогу побувати на виставці художньої, наукової та публіцистичної літератури, присвяченої Дню української писемності та мови «Вертайся, рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни…», де були представлені кращі надбання української мови та літератури нашого ліцею.

Проведений тематичний диктант «Молитва до мови» Катерини Мотрич допоміг Оксані Іванівні ще раз перевірити орфографічні та пунктуаційні навички учнів І-го курсу.

Інтерактивний флешмоб «ТАК буде УКРАЇНСЬКОЮ» ще раз довів, що наші вихованці вміють правильно користуватися своїм словниковим запасом під час розмови.

На семінарі «Говоримо українською мовою. Ділове мовлення в повсякденній роботі педагога» викладачі ділилися досвідом реалізації ділового мовлення.

Також було організовано написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності учням та працівникам ліцею, та  проведено І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика.

 

Категорія: Новини ліцею | Додав: dptnz (12.11.2018)
Переглядів: 103 | Рейтинг: 5.0/2