Головна » Статті » Позаурочна робота

10.04. 2014 р. відбувся урок пам’яті «Скорботна пам’ять жертвам нацизму»

10.04. 2014 р. в ліцеї з метою вшанування жертв нацистських переслідувань та відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів відбувся урок пам’яті «Скорботна пам’ять жертвам нацизму». Учні переглянули фото, зроблені в нацистських катівня, презентацію «Фабрики смерті», та фільм. Урок закінчився запаленням свічки пам’яті та хвилиною мовчання. . Класний керівник акцентувала увагу вихованців на жахливі умови перебування в концтаборах, яких в Європі було понад дві тисячі. 
Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня.
11 квітня 1945 в'язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.
Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в'язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.
За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу.

Категорія: Позаурочна робота | Додав: dptnz (14.04.2014)
Переглядів: 935 | Рейтинг: 5.0/1