Головна » Статті » Позаурочна робота

Акція «В гетто метелики не живуть» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Якщо  спішиш кудись, додому

Побачиш пам'ятник в тіні.

Візьми собі за добру звичку

Вклонись вбитим на цій землі  

         27.01.2022 р. учні ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей» разом з викладачами Алмашій М.І. та Ісак М.Ю. взяли участь в акції «В гетто метелики не живуть» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

         Символом Голокосту є метелик Чому саме він? В 1943 році маленький хлопчик із варшавського гетто написав у своєму листі: «…найжахливіше, що в гетто метелики не живуть». Метелик – це символ радості, без якої не живуть. Взявши участь у акції здобувачі освіти  створили свого МЕТЕЛИКА ПАМ’ЯТI жертв Голокосту.

         Учні вшанували пам'ять  масово знищених фашистами людей запаливши свічки пам’яті біля пам’ятного знаку жертвам голокосту  у с. Білки, Хустського  р-ну.

         Пам’ятний знак символізує  вшанування закарпатців єврейського походження, які були насильно вивезені з с. Білки у Другій світовій війні. З них, на жаль, з таборів повернулися тільки одиниці. Село Білки та тутешня єврейська спільнота стали трагічно, всесвітньо відомими через болісні світлини, зроблені у травні 1944-го в Аушвіці – Біркенаумі під назвою Альбом Аушвітца або Альбом Якоба Лілі. На фотографіях відображені єврейські спільноти з Берегова та с.Білки, зокрема члени сім’ї Якобих. Світлини німецького СС сконцентровані на жертвах за короткий час до їх запланованого знищення.

         Нині ми добре усвідомлюємо, що кожна окрема людська доля – це спільна відповідальність нас усіх.  І не можна допустити повторення тих страшних подій, після яких залишилися лише фотографії тих, хто творили, будували, розвивалися на благо спільноти та нації.

         Вшанування пам’яті жертв голокосту – це данина пам’яті про невинно убитих та застереження майбутнім покоління про необхідність збереження миру на землі.

Категорія: Позаурочна робота | Додав: dptnz (28.01.2022)
Переглядів: 83 | Рейтинг: 5.0/1