Головна » Статті » Позаурочна робота

Відвідини експозиції «Голокост на Іршавщині»

       Днями учні ліцею, під керівництвом викладача історії Алмашій М.І., відвідали   історико-краєзнавчий музей м. Іршави. Екскурсовод  Світлинець А. А.  особливу увагу здобувачів освіти звернув на нову експозицію «Голокост на Іршавщині», присвячену 75-й річниці масової депортації євреїв із території Закарпаття. Мета експозиції: познайомити учнів з темою Голокост, як одним із прикладів жорстокого ставлення фашистів до людей;  розкрити зміст подій, пов'язаний з трагедією голокосту в Іршавському районі; формувати основу культури міжнаціональних відносин у суспільстві; виховувати почуття гуманності та сприяти формуванню толерантності у міжнаціональних відносинах; учити співчувати, співпереживати та допомагати ближньому.

       Музейний стенд розділений на дві половини – у верхній частині інформація про розселення євреїв на теренах Іршавщини та унікальні документи, які стосуються життя єврейської громади у довоєнний період. У нижній частині - підбірка фотографій із відомого на весь світ «Альбому Аушвіц», де наглядно показано, як відбувався процес відбору і знищення людей у концентраційному таборі Аушвіц-Біркенау. Окрім експозиційного стенду з документами та фото, під склом знаходиться дев’ятисвічник Ханукія, підручник з вивчення єврейського письма та фото Лілії Якоб – жінки, яка знайшла у таборі та зберегла для нащадків «Альбом Аушвіц». Також було розгорнуто тимчасові виставки фотографій з видами сучасного музею «Аушвіц» та підбірку поштових листівок з копіями дитячих малюнків, які було знайдено у концентраційному таборі «Терезин».

   Вшановуючи пам'ять минулому, сьогодні ми висловлюємося проти антисемітизму. Нині ми добре усвідомлюємо, що кожна окрема людська доля – це спільна відповідальність нас усіх. І не можна допустити повторення тих страшних подій, після яких залишилися лише фотографії тих, хто творили, будували, розвивалися на благо спільноти та нації. Тим що ми пам’ятаємо – ми захищаємо самих себе та прийдешні покоління, наше майбутнє, в якому всі, хто вижили та їх нащадки можуть знову побудувати свої спільноти.

Учні ліцею, більша частина яких є мешканцями села Білки ознайомились з пам’ятним знаком і дізналися про трагічну історію своїх предків. Таким чином, здобувачі освіти зрозуміли, що історія нашої держави тісно пов’язана з їхньою маленькою Батьківщиною.

 

Категорія: Позаурочна робота | Додав: dptnz (27.01.2020)
Переглядів: 31 | Рейтинг: 5.0/3