Головна » Статті » Профорієнтаційна робота

04.05.16р. Година спілкування «МАТИ – БЕРЕГИНЯ РОДУ»

СВЯТО МАТЕРІ

«МАТИ – БЕРЕГИНЯ РОДУ»

Мета: виховувати в учнів  любов до матері, чуйне ставлення, вміння цінувати її тяжку працю.

         Кожна людина, кожний народ має свої святині. Та найсвятішим за все є любов до матері, до тієї, яка дала нам життя, яка нас виплекала, виростила і виховала. Всі клопоти, щоденна праця по вихованню дитини, в основному лягає на плечі матері. Саме вони для добра своїх дітей віддають усе і серця свого не жаліють.

     В Україні стає доброю традицією відзначати в другу неділю травня ДЕНЬ МАТЕРІ, берегині, духовної опори роду. Цього дня вся наша любов, ніжність, чуйність їй - матері, яка дала нам життя, і всім матерям землі.

    Свято матері відзначають люди всього світу. День матері припадає на другу неділю травня, коли природа-матінка вбирає свою землю весняними квітами. Травень - місяць Пречистої Діви Марії. Ще в 1903 році молода американська жінка з Філадельфії Анна Джервіс звернулася до сенаторів законодавчих властей, щоб присвятити один день у році особливому вшануванню матерів. Вона поєднала це святкування з квіткою.

    Свято матері! Що може бути прекраснішим від того дня, коли до отчого дому порогу, під рідну батьківську стріху, мов ластівки до рідного гнізда, злітаються діти, онуки, правнуки.

     Злітаються, щоб низько вклонитися матері, заглянути в її ясні очі, які так часто не стулялися ночами. Коли ми були хворі, цілували натруджені материнські руки, що так ніжно нас гладили по голівці, оберігали від спеки і холоду, знімали жар з нашого чола, випікали запашний, духмяний хліб!

        Мама! Одне єдине слово, але скільки воно значить для кожного з нас. Скільки в цьому слові ніжності, ласки, доброти. Немає друга ближчого і ріднішого, ніж мати. Всі наші радості і печалі, мрії і прагнення – разом з нею, і все розуміє просте материнське серце.

Життя іде. Ми дорослішаємо. Та для матері дитина завжди залишається дитиною і в 10 років, і в 30, і в 50. А тому ніколи не покидає її тривога за долю власної дитини. І завжди вчить вона своїх дітей творити добро на землі.

      Мати,  найрідніша у світі людина. їй несе кожен з нас свої болі й радощі, сумніви й успіхи, помилки й гріхи. З нею хочеться порадитися, поділитися турботами. Вона ніби священик й одночасно кат, вищий суд і суд совісті. Тому, як би й куди б не кидало людину життя, завжди з нею будуть «очі материнські і білява хата». Кожен з нас у будь-яку мить може повернутися додому, до матері, і завжди він буде прийнятий, прийнятий з любов’ю, прийнятий так, як може приймати тільки матінка.

       Мати… Хіба хтось може бути ближчим за неї? Руки та обличчя жінки-матері - це те, що завжди заспокоїть, підтримає, збереже від будь-якого зла. Мати-Берегиня завжди поруч із нами. Мама - найрідніша і найдорожча у цілому світі людина, і все в дитині - від матері. 

Категорія: Профорієнтаційна робота | Додав: dptnz (10.05.2016)
Переглядів: 2462 | Рейтинг: 3.0/2