Головна » Статті » Робота психолога

Брейн - Ринг
«СКАЖЕМО КУРІННЮ - НІ!
    Мета: збагатити знання учнів про шкідливий вплив нікотину на організм людини, розвивати пізнавальну активність, психічні процеси, виховувати колективізм, навички здорового способу життя.
Матеріали: спеціально обладнані столи для брейн-рингу, таблиця для вписування очків, перелік запитань, вислови «Здоров’я – в наших руках», «Життя без гачка», «Курінню – ні!», «Твоє здоров’я – у твоїх руках», «Майбутнє людства – без тютюну», «Куріння – шкідливе для здоров’я. Пам’ятай про це, друже!».
Вступне слово
Психолог. Ти – частина природи, і твій організм функціонує за спільними для всього живого фізіологічними законами. Твоє тіло прекрасне, як у давньогрецьких міфічних богів Аполона і Афродіти, які тисячоліттями є для людей взірцями краси. Коли ж ти куриш, то всі складові тютюну щоденно поволі руйнують твоє здоров’я. На тебе чекають ті самі хвороби, через які разом із тютюновим димом передчасно пішли з життя мільйони курців у світі. Тож не дозволяй тютюновій спокусі домінувати у твоєму житті.
Ведучий 1. Вітаю всіх шанувальників здорового способу життя, противників куріння і взагалі ерудитів! Ось ми і зустрілися у поєдинку. Привітаємо наші команди.
Ведучий 2. Нагадую правила гри:
 
  •  гра триває до 5 очок;
  •  відповідає та команда, яка першою підніме прапорець;
  •  у випадку неправильної відповіді інша команда має право заробити 1 очко, якщо дасть правильну відповідь.
 Ведучий 1. Познайомтеся з нашим журі.
 Ведучий 2. Отже, починаємо гру.
 І – тайм
 1. Яка головна причина зростання числа курців? (Тютюн уміло рекламують.)
 2. Чому люди стають курцями? (Ствердження свого «Я», вплив друзів, реклама, цікавість.)
 3. Як проявляє себе нікотинове отруєння? (Нудота, блідність шкірних проявів, сонливість, запаморочення.)
 4. Яке нове введення для неповнолітніх курців? (Штраф 360грн.)
 5. Чи завдає курець шкоди здоров’ю оточення? (Так. Вони стають пасивними курцями.)
ІІ – тайм
 1. Щоб ви запропонували курцям, які вирішили жити без цигарок? (Більше бувати на свіжому повітрі, якщо захочеться курити, брати з собою цукерки, або жувальну гумку.)
2.  Чи може людина, яка курить, стати винуватцем пожежі? (Так. Непогашена сигарета може спричинити пожежу.)
3. Як діє нікотин на організм? (Це сильна отрута, що переважно впливає на нервову систему, травлення, а також на дихальну і серцево судинну системи.)
4. Чому куріння і заняття спортом несумісні? (20 викурених за день сигарет змушують серце працювати з надмірним навантаженням, погіршуються резерви дихальної системи, а це для спорту дуже важливо.)
5. Правда чи ні, що куріння тютюну викликає сильне звикання? (Правда. Куріння викликає як фізичну, так і психологічну залежність.)
Інформаційне повідомлення
Ведучий 1. Наша нервова система керує роботою всіх органів, забезпечує функціональну єдність організму з навколишнім середовищем. Малі дози нікотину підвищують збудливість кори головного мозку на короткий час, а потім гнітять діяльність нервових клітин. Виникає головний біль, запаморочення, безсоння, стомлюваність.
Ведучий 2. Отже, куріння шкідливе. Я кажу: «Курінню – ні!».
Ведучий 1. Нікотин особливо шкідливо діє на серцево-судинну систему: збільшує число скорочень серця, звужуються кровоносні судини, підвищується артеріальний тиск. За добу серце курців робить близько 10-15 тисяч зайвих скорочень. У курців з’являється кульгавість, похолодіння кінцівок рук і ніг, ломота, біль під час ходіння. Щоб цього не сталося, я кажу: «Курінню – ні!».
Ведучий 2. Через органи дихання в організм курця потрапляють шкідливі компоненти тютюнового диму. Типова прикмета курців – кашель з виділенням слизу темного кольору , що мучить ранками. Куріння призводить до розвитку туберкульозу легень.
Ведучий 1. Під впливом нікотину і часток тютюнового диму жовтіють зуби, порушується виділення шлункового соку. Дуже негативно впливає тютюн на печінку, сприяє розвитку багатьох її хвороб, наприклад, цирозу.
Ведучий 2. Куріння також погано діє на зір і слух, сприяє зниженню смакових відчуттів. Курці нерідко погано розрізняють смак солодкого, гіркого, солоного. Викурювання 10-20 сигарет на день призводить до посилення функції щитовидної залози: прискорюється обмін речовин, збільшується серцебиття.
Ведучий 1. Науково доведено, що куріння може стати причиною безпліддя. Куріння впливає на мутацію хромосом як у чоловіків, так і у жінок. Жінка, яка курить, втрачає еластичність шкіри, у неї з’являються зморшки, колір обличчя стає землистим чи сірим, а голос – грубим і хрипким, зарано старіє увесь організм.
Ведучий 2. Жінок-курців часто мучать головні болі, вони швидше стомлюються, втрачають сили.
Ведучий 1. Стривайте! Давайте усвідомимо, що сивий димок від цигарки – це підступна зваба, яка стоїть на заваді до здійснення мрії, вкорочує життя, призводить до безлічі фізичних і моральних страждань.
Ведучий 2. Людське життя таке прекрасне, але й таке коротке. Однією з основних причин ранньої смерті на планеті є пристрасть до куріння тютюну. У світі кожні 4-5 хв помирає людина від хвороб, спричинених тютюновим отруєнням. Отже, скажемо: «Курінню – ні!».
ІІІ – тайм
1. Який орган крім легенів, найбільше страждає від наслідків куріння? (Серце.)
2. Як називається газ, який людина вдихає під час куріння? (Чадний газ. Він також міститься у вихлопних газах автомобіля.)
3. Яке застереження є на сигаретній пачці? (Куріння шкідливе для здоров’я.) Якщо людина викурює пачку сигарет щодня протягом року, скільки смоли осідає в її легенях? (Близько одного літра.)
4.  Що означає «пасивне куріння»? («Пасивне куріння» полягає у тому, що ті, хто не курить, вдихають сигаретний дим курців довкола себе.)
ІV – тайм
 1.Назвіть щонайменше три речі, які неможливо робити одночасно з курінням. (Цілуватися, приймати душ, плавати, гроти у спортивні ігри футбол, баскетбол, теніс…)
2. Хто з відомих мореплавців завіз тютюн в Європу? (Христофор Колумб.)
3. На скільки хвилин вкорочує життя кожна викурена сигарета? (На 15 хв.)
4. До яких хвороб призводить куріння? (Хронічний бронхіт, рак легенів.)
5.  У Росії за царювання Михайла Федоровича курців, викритих уперше, карали 60 ударами палиці по ступнях. А що робили тим, хто попадався вдруге? (Відрізали носа або вуха.)
 Ведучий 1. Журі підбиває підсумки, зараз оголосять переможця.
Ведучий 2. Давайте тепер поаплодуємо нашим переможцям за їх кмітливість і знання ці оплески будуть їхньою нагородою. Дякуємо всім за цікаву гру!
 
                                                                                                                         
                                                                
 Підготувала: практичний психолог  Дорчинець В.П.
 
 
Категорія: Робота психолога | Додав: dptnz (08.06.2010)
Переглядів: 4373 | Рейтинг: 4.7/3